תגובות

רצח יהודה דימנטמן: מחבלים השליכו מטענים וביצעו ירי בזמן הריסת בתי שניים מהמחבלים • צפו

כוחות צה"ל ומג"ב הרסו הלילה (ב') את ביתו של המחבל מוחמד ג'ראדאת וכן את הקומה בה התגורר ג'ית ג'ראדאת, בכפר 'סילת א חארתייה' שבחטיבה המרחבית "מנשה".

ב-16 בדצמבר 2021 ביצעו המחבלים פיגוע ירי בצומת חומש, בו נרצח יהודה דימנטמן ז"ל ונפצעו שניים נוספים.


במהלך הפעילות להריסת הבתים התפתחו הפרות סדר אלימות בהשתתפות עשרות מפרי סדר שיידו אבנים, השליכו בקבוקי תבערה, מטענים ורימונים מאולתרים לעבר הכוחות. הלוחמים פעלו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי.

בנוסף, במהלך הפעילות ירו מחבלים חמושים לעבר הכוחות. לוחמי צה"ל השיבו באש וסיימו בהצלחה את משימתם.


"התנגש בלוחמים": חשד לפיגוע דריסה בסילת אל חארית'יה – שני לוחמים נפצעו קל

הריסות הבתים בוצעו בהתאם לצווים של מפקד פיקוד המרכז, לאחר שנדחו עתירות לביטול הצווים שהגישו לבג"ץ משפחות המחבלים.

במקביל הגישה התביעה הצבאית כתבי אישום נגד המחבלים לבית המשפט הצבאי.ביתו של המחבל מחמוד ג'אראדת נהרס ביום 14 בפברואר 2022.

ביום 1 במרץ 2022 הוצא צו להחרמה והריסת ביתו של המחבל עמר ג'אראדת.

שי גליק מנכ"ל בצלמו שמייצג את משפט דימנטמן מסר: "אנחנו מברכים את צה"ל על סיום ההרס. ההרס איננו מהווה נחמה כי אם הקלה פורתא שידע כל מחבל נוסף שביתו יהרס וחיי בני משפחתו יפגעו. אנחנו מחכים להשלמת הריסת בית הסייען הנוסף בהקדם כדי לשדר מסר מרתיע נוסף לסייענים גם אתם הורסים במו ידיכם את חיי בני משפחתכם. נמשיך ונעקוב כדי שנישאר המשפחה השכולה האחרונה בישראל ולא יצטרפו אלינו עוד משפחות שכולות."

מישיבת חומש נמסר: "הריסת בתיהם היא תשלום ראשון ונמוך ביחס למעשה הרציחה ואנחנו מקווים שיתאפשר להשית עליהם אף עונש מוות. יחד עם זאת, ההרס מזכיר לנו שלרוצחים היתה מטרה מוצהרת שנאמרה על ידם: לגדוע את הישיבה בחומש. כל עוד ממשלת ישראל לא מסירה מהשולחן את ההחלטה להרוס את הישיבה, תהיה ענישת המחבלים שווה לקליפת השום שכן מטרתם, להרוס את חומש, תושג על ידי ממשלת ישראל. אנחנו,קוראים לממשלה לקיים את הבטחת חבריה, לעצור את הרס הישיבה ולא להמשיך את מה שהמחבלים התחילו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: