טרור ברמלה: בית הכנסת הוצת הלילה ע"י מחבלים – "אם היה מדובר במסגד העולם היה מזדעק"

מבצע שומרי החומות הסתיים לפני כשנה אבל אירועי הטרור עדיין ממשיכים. אמש בשעות הערב פורעים ערבים פרצו לבית הכנסת "איילת השחר" במרכז רמלה. הם שברו חלון ומיד החלו להבעיר את המקום. כסאו של הרב נשרף, תיקרת בית הכנסת ומערכת המיזוג ניזקו קשות. בנס השריפה לא כילתה את המקום.

מתפללים שגרים בסמוך שמעו פיצוץ עז מרחבת בית הכנסת ומיהר למקום. הם מצאו את בית הכנסת בוער בתוכו, והחלו לזעוק לעזרה לעבר השכנים שהזעיקו במהירות את כוחות הכיבוי. חוקרי המשטרה שהגיעו למקום מצאו שאריות של דלק ששימש ככל הנראה להצתה.


מטעם העירייה הגיעו בשעות הבוקר פועלים כדי לנקות את הלכלוך הרב.

חוקרי תחנת רמלה שהגיעו לזירה החלו בסריקות אחר חשודים פוטנציאלים לצד איסוף ממצאים בזירה.

עם התקדמות החקירה, עצרו השוטרים לפני זמן קצר חשוד, תושב רמלה, בן 30, לחקירה בתחנה בחשד למעורבות באירוע.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "אם היה מדובר בשריפת מסגד כל העולם היה מזדעק וחברי כנסת היו מפיצים גינויים, אבל כשמדובר בהצתת בית כנסת זה עובר בשקט, בושה".

ח"כ בן גביר הוסיף: "אין משילות ברמלה כמו במקומות נוספים ולצערי ראש העיר ברמלה מנסה להסתיר את הדברים ולהחביאם".


לדברי בן גביר: "המשטרה צריכה להקים צוות חקירה מיוחד ולחקור אירועי טרור, לפחות כמו בריסוסי גרפיטי בתג מחיר ולנקוט באגרוף ברזל מול המחבלים: בהרתעה, ענישה ותגובה הולמת לפני שתתרחש הסלמה".

בן גביר הוסיף: "המחבלים מזהים חולשה וכשבשטח אין תגובה, הם מרימים ראש ובלי תגובה הולמת הם ימשיכו להרים ראש".

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ אמר בתגובה: "המראה של בית כנסת שרוף לקוח מתקופות אפלות בהיסטוריה של עם ישראל. אסור לקבל את שיוויון הנפש בו ממשלת ישראל מתייחסת לתופעות אנטישמיות בליבה של מדינת ישראל.

השר לביטחון פנים בר לב עסוק בלשלוח את המשטרה לרדוף את המתיישבים ולהכות חרדים במקום להחזיר את הריבונות, המשילות והביטחון בערי ישראל.

אני קורא למשטרה לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי לשים את ידה עוד היום על שורפי בית הכנסת ולהביא אותם לדין."

ממשטרת ישראל נמסר: "המשטרה פתחה בחקירה עם קבלת דיווח אמש על שריפה שפרצה בבית כנסת ברמלה שגרמה לנזק במקום. חוקרי תחנת רמלה שהגיעו לזירה החלו בסריקות אחר חשודים פוטנציאלים לצד איסוף ממצאים בזירה. עם התקדמות החקירה, עצרו השוטרים לפני זמן קצר חשוד, תושב רמלה, בן 30, לחקירה בתחנה בחשד למעורבות באירוע. מחר יובא החשוד בפני שופט לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: