בעל עסק? מנהל פעילות גם בארץ וגם בארה"ב? כך תמנעו מתשלומי כפל במיסים

מנהלים עסק עם פעולות בישראל ובארה"ב? ייתכן ואתם משלמים כפל מיסים ומפסידים כך עשרות אלפי שקלים!

כידוע, בכל מדינה יש מיסוי מיוחד על ניהול עסקים, וזה יוצא המון כסף. בעלי עסקים וחברות שמנהלים קשרי מסחר בשתי מדינות שונות במקביל ולא מבצעים תיאום מס נכון עלולים לגרור להפסדים כספיים משמעותיים ולחוסר כדאיות בהפעלת העסק שלהם!

לכן, אתם חייבים שיהיה לצידכם מישהו שיסייע לכם לבצע את תיאום המס עם שתי המדינות בצורה שתועיל לעסק שלכם בחישוב המס. תיאום המס זה לא משהו שאתם יכולים לעשות בכוחות עצמכם לבד, ולכן אתם צריכים סיוע מגורמים מקצועיים שיכולים לסייע לכם לקבוע את שיעור מס החברה שלכם בהתאם לאמנת ישראל-ארה"ב.


חישוב כפל מס – מה כאן בעצם הבעיה?

אם עד עכשיו עבדתם והרווחתם רק במקום מגוריכם כאן בישראל, וכפופים להגבלות והחוקים הפיננסים של רשות המיסים, הרי שכיום יותר ויותר אנשים פותחים עסקים גלובאליים ומנהלים את העסקים שלהם בכמה מקומות בו זמנית במדינות שונות. אסור לכם לשכוח שבכל מדינה יש חוקי מיסוי משלה, והרווחים שלכם נופלים בעצם בין הכיסאות מבחינת החישוב של המס שאתם צריכים לשלם!

חשוב מאוד – פנו אל יועץ מס אמריקאי ו/או ישראלי שיסייעו לכם להבין איך לחשב את כל הבלגאן ולשלם את המס הספציפי עבורכם כנדרש. אתם לא יכולים לעשות את תיאום המס בכוחות עצמכם, אחרי הכל.

אם גם אתם מנהלים עסקים בארץ ובחו"ל אז כדאי לכם מאוד ללמוד ולהבין את הנושא בצורה מקיפה ככל האפשר. אתם חייבים לדעת היטב בנוגע לחוקי המיסוי המקומיים בכל מדינה בנפרד וכיצד הם משפיעים זה על זה מבחינת החישוב הכולל של המיסים שאתם צריכים לשלם לשתי המדינות.

מדוע אמנת מס ישראל – ארה"ב חשובה כל כך לבעלי עסקים וחברות?

על מנת שאתם כבעלי עסקים תוכלו לנהל את העסק עם רווחים כדאיים ולהתמודד בצורה אפקטיבית עם אתגרי חישוב המס המסובך, נוסחה אמנת מס ישראל ארצות הברית. אמנה זו מהווה הסכמה בין ישראל לארצות הברית לגבי אופן חישוב המס הנכון ומניעת כפילויות. זה רלוונטי ביותר עבור אנשים עם אזרחות כפולה – ישראלית ואמריקאית.

כאמור, מטרתן של אמנות המס באות למנוע מצב של כפל מס. שיטת המיסוי האמריקאית מיוחדת בכך שהיא מטילה חבות מס גם על הכנסותיהם של בעלי אזרחות כפולה אמריקאית-ישראלית שמעולם לא ביקרו בה. ללא אמנת כפל המס החשובה כל כך, שיטת המיסוי האמריקאית הייתה יכולה לפגוע קשות בחברות ועסקים רבים ולהפוך אותם ללא כדאיים.


העקרונות הבסיסיים של חישוב שיטת המס בין ישראל לארצות הברית

האמנה קובעת מי מהמדינות המעורבות במיסוי תזכה להטיל את המס ראשונה. על בעל העסק מוטל מס בשיעור הגבוה מבין המדינות המעורבות, קרי ישראל וארה"ב. כך האמנה קובעת את החישוב בדרך כלל – במידה והמס על הכנסה על פי חישוב בארה"ב גבוהה יותר מזו שבישראל, בעל העסק ישלם על פי החישוב האמריקאי. אך במקרה הפוך בו האמריקאי נמוך יותר מהישראלי, החלק האמריקאי ישולם בנפרד והיתר מהיתרה המחושבת לפי ישראל תשולם לישראל.


(קרדיט תמונה: freepik)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: