‏רה"מ בטקס סיום קורס טיס: "נחושים להעביר את המערכה לשטחו של כל מי שינסה לתקוף אותנו"

מדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס סיום קורס טיס ״מסדר כנפיים״, בבסיס חה״א בחצרים:

״הנשיא טראמפ הכיר לאחרונה בירושלים כבירת ישראל, העביר את שגרירות ארה"ב אליה, הכיר בריבונותנו בגולן, והטיל סנקציות, סנקציות נוקבות וחזקות, על איראן שמכריזה על כוונתה להשמידנו. אין גבול להערכתנו ולתודתנו. עם זאת, אנחנו תמיד זוכרים שעלינו להיות ערוכים להגן על עצמנו בכוחות עצמנו מול כל איום. זה עיקרון יסוד שמבטיח את עתידנו.


השליטה הביטחונית בשטח ממערב לירדן תמיד תהיה בידינו. לעולם לא נפקיר את ביטחוננו ולא נמסור את השליטה לגורם זר. יש מי שאומר שאם לא נמסור את בקעת הירדן לא יהיה שלום, ואני אומר: אם נמסור את בקעת הירדן נבטיח שתהיה מלחמה."

הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי כעת בטקס סיום קורס טיס 178:


"מעשור לעשור גדל היקף המשימות של החיל וגברה המורכבות. ההגנה מפני מטוסים תוקפים הלכה והשתכללה ויצקה תוכן ממשי למושג עליונות אווירית. משימות האיסוף הבודדות התרבו ונהיו למערכת מודיעינית ענפה, המופעלת מדי יום בכל רחבי המזה"ת"

‏"לא רק חיל האוויר השתנה באופן מהותי. גם האויב השתנה, וברצועת עזה ובלבנון באופן מיוחד. הוא הפך מחוליות טרור לצבא המאורגן בפלוגות, גדודים וחטיבות, והוא מחזיק בטילים ורקטות שביום מלחמה אמורים לפגוע בהיקף נרחב בשטח מדינת ישראל"

‏"בעוד אנו עושים כל שביכולתנו להימנע מפגיעה באזרחים, האויב עושה כל מאמץ לפגוע באזרחים. זהו הביטוי המובהק ביותר להיותו צבא טרור – גם מאורגן ביחידות עם אמצעים צבאיים, וגם נוקט בטרור תוך שהוא מתעלם מדין בינ"ל, מוסר וערכים. זהו מצב שאסור לאפשר! לא אנחנו ולא הקהילה הבינ"ל"


‏"האויב לא יהיה חסין מפני תקיפות אלו של צה"ל, וחה"א, כמו תמיד, יהיה בחוד החנית. בניגוד לאויב, נפעל באופן התקפי וערכי כאחד, ונבסס את הפעולה על מודיעין ועל צורך מבצעי. טייסי חה"א הם שהיו תמיד בעומק ובחזית, מול אתגר הרקטות הם הופכים להיות חלק מרכזי מהמשמר הקדמי של אזרחי מדינת ישראל"


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: