תגובות

תיעודים מהדרמה בשמי אוקראינה: תשעה כלי טיס רוסיים הופלו ביממה – טייסים נלקחו בשבי • צפו

משרד הביטחון האוקראיני הודיע במהלך השבת על יממה קשה לחיל האוויר הרוסי, לטענתם הצליחו ליירט ולהפיל תשעה כלי טיס שונים של חיל האוויר הרוסי ב-24 השעות האחרונות.

תיעוד רגעי הצניחה אחרי הפלת מטוס הקרב הרוסי מעל שמי העיר צ’רניהיב.

על פי הפרסום, שלושה מטוסי קרב מדגם סוחוי 25 הופלו, שניים מהם סמוך לעיר מיקולייב בדרום המדינה. בנוסף לכך, מטוס קרב מתקדם מדגם סוחוי 34 הופל – וכן מטוס תקיפה אב תכליתי מדגם סוחוי 30.


רגעי התרסקות המטוס.

עוד נמסר כי שני מסוקי תקיפה מדגם mi-24 הושמדו וכן מסוק תובלה מדגם mi-8 שהופל במזרח המדינה. בנוסף, כטב"מ תקיפה רוסי הופל בסמוך לגבול הבלארוסי.

באוקראינה מדווחים: כך הופל מסוק רוסי.

על פי תיעוד שמגיע מאוקראינה, לפחות שני טייסים של חיל האוויר הרוסי נשבו בידי הכוחות האוקראיניים.

המטוסים הרוסים שהופלו ע"י האוקראינים.

בשני סרטונים נפרדים נראים הטייסים במדי טיסה ובסמוך לאחד מהם נראה גם המצנח בעזרתו נפלט הטיס מהמטוס שהופלת.

טייס רוסי שהופל ונשבה מוסר ללוחמים האוקראינים מידע אודותיו.

בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות ניתן לראות את הרגע של פגיעת הטיל במטוס ולאחר מכן נראים שני הטייסים נוטשים את המטוס וצונחים לקרקע. שברי המטוס נפלו בפאתי העיר, אחד הטייסים נהרג והשני נתפס בשבי.


עוד שני טייסים רוסיים שנלכדו סמוך לניקולייב.

הטייס השני, שנפל בשבי הצבא האוקראיני סיפר בחקירתו כי העבירו אותו מסוריה ללחימה באוקראינה. ברשתות החברתיות הופצה תמונה של הטייס לצידו של נשיא סוריה בשאר אל אסד.

רגעי המעצר של הטייס הרוסי.

ב‏תיחקור ראשוני לאחר שנשבה באזור קייב אמרו לו: ״איך קוראים לך? מי המפקד שלך? אני מצלם אותך לאישתך שתבין איזה בן ז… אתה! אתה ידעת לאן אתה טס מנייאק!״.

הטייס לצידו של נשיא סוריה בשאר אל אסד.

על פי דיווח של הצבא האוקראיני הטייס שנהרג הוא רב סרן קריבולאפוב, טייס ותיק ששירת זמן רב בסוריה והיה אחראי על תקיפות רבות. “בסוריה הפציצו בשקט מטרות מבלי לקחת בחשבון את נוכחות ההגנה האווירית של האויב. כאן זה לא יקרה” אמר אחד הבכירים בצבא האוקראיני.

שברי המטוס שהופל נמצאו בפאתי העיר צ’רניהיב.

כוחות ההצלה באוקראינה מדווחים כי לפני שהמטוס הופל, הוא שיגר שלוש פצצות מסוג FAB-500 לעבר בתי האזרחים. “אנו נוקטים באמצעים על מנת לפנות את האוכלוסייה מהאזור” ציינו אנשי כוחות ההצלה.

פצצות מסוג FAB-500 שנורו לעבר בתי התושבים.

על פי הדיווחים באוקראינה: במהלך 9 ימי הלחימה הופלו כ-80 מטוסים ומסוקים רוסיים. אימת מטוסי הקרב הרוסיים הן בין היתר סוללות נ"מ ניידות שיוצרו ברוסיה ומופנות נגדה במלחמה.


תגובות לכתבה:

  1. .

    "..אימת מטוסי הקרב הרוסיים הן בין היתר סוללות נ"מ ניידות שיוצרו ברוסיה ומופנות נגדה.."
    הגולם קם על יוצרו

כתיבת תגובה: