רה"מ בנט נפגש עם פוטין במוסקבה: "הציעה לתווך בסכסוך בין רוסיה לאוקראינה"

בצל הלחימה באוקראינה, ‏רה"מ ‎בנט ביחד עם זאב אלקין נפגשו היום למשך כשלוש שעות עם נשיא רוסיה פוטין במוסקבה כדי לדון במשבר באוקראינה. דובר הקרמלין דיווח כי ישראל הציעה לתווך בסכסוך בין רוסיה לאוקראינה.

אחרי הפגידה עם פוטין, ראש הממשלה, נפתלי בנט, עושה כעת את דרכו ממוסקבה לברלין, שם יפגוש את קנצלר גרמניה, אולף שולץ.


על פי הדיווחים, נשיא אוקראינה זלנסקי סרב לקבל שיחה מבנט אחרי שהבין שהוא מתכנן לנסוע לקרמלין.

מדובר ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה, נפתלי בנט, נועד כעת בקרמלין עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, מזה כשעתיים וחצי. רה"מ המריא היום בשעות הבוקר המוקדמות למוסקבה, לאחר השיחה שהתקיימה בין המנהיגים ביום ד׳ האחרון. בפגישה משתתף גם שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, שמסייע בתרגום. את ראש הממשלה מלווים בביקור ראש המל"ל ד"ר איל חולתא, היועצת המדינית שמרית מאיר ודובר ראש הממשלה מתן סידי."

על פי גורם מדיני נמסר כי: "פגישת רה"מ בנט ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין הסתיימה כעת, לאחר כשלוש שעות. ראש הממשלה מתואם עם ארה"ב, גרמניה וצרפת, תוך שיח שוטף עם אוקראינה. הפגישה התקיימה לאחר שורה ארוכה של שיחות שקיים רה"מ עם מנהיגים בשבוע האחרון. רה"מ שוחח עם הנשיא פוטין גם על מצבם של הישראלים והקהילות היהודיות כתוצאה מהקונפליקט. בפגישה נידונה גם ההתקדמות בשיחות הגרעין בוינה. ראש הממשלה הביע את עמדת ישראל, שמתנגדת לחזרה להסכם הגרעין."


(צילום: קובי גדעון/ לע"מ)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: