תגובות

כמו בימי ההתנתקות: מבצע מעצרים רחב היקף כנגד בחורי ישיבת חומש. בין העצורים – פצועי הפיגוע • צפו

כמו בימי ההתנתקות: לפנות בוקר פשטו כוחות משטרה גדולים על בתיהם של בחורי ואברכי ישיבת חומש וביצעו גל מעצרים נרחב. 8 בני ישיבה נעצרו כאשר בין העצורים 2 פצועי הפיגוע בו נרצח לפני כחודשיים יהודה דימנטמן הי"ד.

בוגר הישיבה שנמצא כעת בשירות צבאי נעצר בבסיס בו הוא משרת ובחור אחר שנסע לקראת חתונת אחיו שמתקיימת היום נעצר בביתו בבאר שבע.


נזכיר כי מאז הפיגוע טוענים בישיבת חומש כי ישנה החלטה להרוס את ישיבת חומש ולגדוע את הפעילות שךה במקום כבר 15 שנים.

מיד לאחר הרצח התקיימה צעדה עם כ15,000 משתתפים תחת הכותרת: לא להרס ישיבת חומש- לא נותנים פרס לטרור.

במהלך החודשיים האחרונים התבטאו מספר חברי כנסת ושרים וביניהם ניר אורבך ואיילת שקד ואמרו כי יש לשמור על הישיבה.


מישיבת חומש נמסר: "מתברר שכל ההבטחות שלא תהיה התנתקות שניה הן עורבא פרח. רק אתמול הגיעו מאות לציין איתנו מסיבת הודיה לכבוד הצלתם של הנפצעים בפיגוע וכעת הגיעה המשטרה, לפנות בוקר כאל אחרוני הפושעים ועוצרת את האברכים. הממשלה הזו החליטה לתת פרס לטרור ולשקר לעשרות האלפים שהצביעו לחומש ברגליים. אנחנו נמשיך ונאחז בחומש."

ח"כ סמוטריץ': "ארבע לפנות בוקר, מעירים משפחה עם ילדים קטנים והופכים להם את הבית בחיפוש כאילו מדובר בגדולי העבריינים. מי אתם שוטרים ערלי לב, משרתיהם של אדונים שרודפים את מתיישבי חומש? העיקר סער מקדם חוק יסוד זכויות חשודים. צבועים נמאסתם."

ממשטרת ישראל נמסר: "לפנות בוקר בפעילות של בלשי היחידה המרכזית של מחוז ש"י נעצרו לחקירה על פי צו מעצר מבימ"ש 8 חשודים תושבי שומרון בחשד שתקפו חיילי צה"ל ותקפו פלסטינים באירוע שהתרחש לפני כחודש בשומרון.

על פי החשד החשודים הגיעו לעמדה צבאית בכוונה לעבור דרכו ובעת שהחיילים מנעו מעברם של חלקם החלו החשודים להתעמת עימם, ניסו לעבור בכוח תוך שהם דוחפים ותוקפים את החיילים ותוקפים פלסטיניים באזור.

הבוקר לאחר שהוצאו בבית המשפט צווי מעצר נגד החשודים הם נעצרו לחקירה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: