שמחת חתונה בצל הקרבות: שני זוגות מאוקראינה נישאו כדת משה וישראל בקהילה היהודית במולדובה

בין למעלה מ-1000 פליטים מאוקראינה, גם סיפורים אנושיים מרגשים. אמש חיתן רבה של מולדובה הרב פנחס זלצמן שני זוגות מאוקראינה שעמדו להתחתן ונאלצו להימלט מאזורי הקרבות ● קול חתן וקול כלה ברקע קול המלחמה.

בתוך פעילות ההתנדבות למען מאות משפחות יהודיות וישראליות שנמלטו מאוקראינה ונקלטו במולדובה, חגגו אמש בקהילה היהודית של מולדובה גם שתי חתונות כדת וכדין. החתנים והכלות הטריים הגיעו למולדובה יחד עם מאות הפליטים ומקבלים מחסה בקהילה היהודית המקומית.

הרב המקדש היה רבה של מולדובה הרב פנחס זלצמן, ויחד איתו נכחו בטקס רבני קהילות מאוקראינה ועוד מאות יהודים נמלטים לצד חברי הקהילה המארחת, תושבי קישינב. גם סעודת החתונה, נערכה במסגרת מאמצי הסיוע ההומניטרי לפליטים מאוקראינה, כאשר המתנדבים הרבים מהארץ ומהעולם היו חלק מהקהל ששימח את הזוגות הטריים.


"כבר שבוע שצוות הקהילה והמתנדבים לא ישנים כדי לקלוט את מאות המשפחות שזורמות לכאן מאוקראינה, אך זהו השיא המרגש ביותר", אמר הרב פנחס זלצמן רבה של מולדובה. "תודות לסיוע של גורמים רבים בהם קרן המשפחתית של מריוס וענבר נכט, כמו גם אנשי משרד החוץ הצלחנו להפיק חתונה שלא היתה מביישת אף שמחה בזמני שגרה. רקדנו יחד מתנדבים, לצד יהודים מאוקראינה שאיבדו את בתיהם אך שכחו לרגע מהצרות שלהם ושמחו בהקמת עוד בית יהודי".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: