תגובות

אסון במלחמה באוקראינה: רומן ברודצקי נורה למוות ע"י חיילים אוקראינים – "חשבו שהוא צ'צ'ני"

אסון במלחמה באוקראינה, רומן ברודצקי, יהודי ישראלי בן 41, נורה הערב למוות על ידי האוקראינים סמוך לקייב, במהלך נסיון יציאה מהעיר לעבר גבולות מולדובה.

תיעוד מההפצצות בקייב.

משרד החוץ מאשר כי מדובר ביהודי ישראלי בן 41 שנורה למוות בשעה שנסע ברכבו מקייב על מנת להצטרף לשיירות האוטובוסים המאובטחות בכדי לצאת לעבר מולדובה. הודעה נמסרה למשפחתו.


בתמונה: הישראלי שנהרג בקרב באוקראינה.

רומן ברודצקי, די ג'יי ואב לשניים, שהתגורר בקייב – נהרג על ידי חיילים אוקראינים, לאחר שחשבו שהוא צ'צ'ני, כשברח עם אישתו וילדיו למצוא מקלט במולדובה.

מנהלת המחלקה לישראלים בחו"ל שוחחה עם רעייתו, השוהה כעת באוקראינה יחד עם ילדי המנוח. הוריו המתגוררים בישראל קיבלו את ההודעה הקשה.

משרד החוץ מבקש להביע את תנחומיו הכנים למשפחה בשעתה הקשה וימשיך לסייע למשפחה ככל שניתן.


סרטון מהעיר בוקה (ליד קייב) – חיילים רוסים ירו לעבר מכוניות של אזרחים.

ראש העיר, תומר גלאם, התייחס לפני זמן קצר למותו של האזרח הישראלי בקרבות בקייב, אשר אמו מתגוררת בעיר אשקלון.

״הצטערתי לשמוע על מותו של האזרח הישראלי, רומן ברודסקי ז״ל, בקרבות בקייב. אמו של האזרח, תושבת אשקלון, ועם קבלת המידע ממשרד החוץ גובש צוות מטעם מינהל הרווחה בעירייה על מנת שיעמוד בקשר עם האם ויסייע בכל הנדרש בשעה קשה זו. בשמי ובשם תושבי אשקלון, אנו שולחים את תנחומינו הכנים למשפחה ומייחלים לימים שקטים ובטוחים יותר״, אמר ראש העיר.

כאמור, עם קבלת המידע ממשרד החוץ יצא צוות עובדים סוציאליים מטעם מינהל הרווחה בעירייה במטרה לאתר את האם שאושפזה במרכז הרפואי ברזילי. הצוות ימשיך לעמוד מקרוב אחר הצרכים של האם ויעמיד לרשותה את כל הסיוע הנדרש.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "קיבלתי בצער את הבשורה הקשה על מותו של רומן ברודסקי, אזרח ישראלי, באוקראינה. בשם כל אזרחי ישראל, אני רוצה לשלוח תנחומים לאשתו, לילדיו ולמשפחתו של רומן ז"ל, בארץ ובאוקראינה. אנו ממשיכים לעשות הכל כדי לסייע לישראלים לשוב הביתה".

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנן שטה: "‏הצטערתי לשמוע על מותו של רומן ברודצקי ז"ל, שנורה למוות ונהרג בדרכו לישראל במלחמה באוקראינה. אנו ממשיכים לפעול סביב השעון בממשלה כדי לסייע לישראלים וליהודים להגיע לחוף מבטחים, בתקווה ובתפילה שלא יהיו עוד קורבנות. משתתפת בצער משפחת ברודצקי הוריו, אשתו וילדיו. יהי זכרו ברוך."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: