משפחת יושבייב למשטרה: הסירו את המצור מעל ביתנו בשמעון הצדיק

לאחר תקופה בה מבצעת המשטרה עוצר על בית משפחת יושבייב שביתה הוצת בשכונת נחלת שמעון, פונה משפחת יושבייב באמצעות עו"ד בלייכר מארגון חוננו למפקד מחוז ירושלים במשטרה בדרישה להסרת המצור. עו"ד בלייכר: "מדובר בפגיעה חמורה בזכויות הקניין של בני המשפחה"

מזה תקופה שבית משפחת ישובייב, שאת ביתם ניסו לשרוף לפני מספר שבועות בשכונת נחלת שמעון שבירושלים, סגור לכניסת אורחים ומבקרים. חברים של המשפחה ואזרחים שמבקשים להגיע לבית המשפחה נחסמים על ידי שוטרים אשר מסרבים לאפשר הגעה לבית. בעקבות כך פנה עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המייצג את משפחת ישובייב, למפקד מחוז ירושלים במשטרת ישראל, ניצב דורון תורג'מן, בדרישה להסיר את המצור מעל בית המשפחה.

בראשית המכתב מתאר עו"ד בלייכר את ההתנכלויות החוזרות ונשנות שחווים בני משפחת ישובייב משכניהם בני המיעוטים, מאז עברו לגור בשכונה לפני כשנתיים. במכתב מדגיש בלייכר כי הוא מייצג בשנים האחרונות מטעם ארגון חוננו, וזהו אחד המקרים החמורים ביותר שכוללים תקיפות חוזרות ונשנות של תקיפה כנגד אותו נפגע עבירה.


למרות כל ההתראות החוזרות ונשנות, הצליחו לאחרונה להצית את בית משפחת ישובייב וחלק מדירתו עלה באש. כתוצאה מכך, מתואר במכתב, לא מתאפשר למשפחה להתגורר במקום בצורה סבירה ונדרש לבצע עבודות שיפוץ דחופות במקום על מנת להכשירו מחדש למגורים. אלא שבעקבות המשך ההתפרעויות מצד תושבי השכונה, נדהמו במשפחה לגלות כי הוחלט במשטרה להציב מחסומים בכניסה לרחוב ולמנוע כל גישה של מבקרים וחברים לביתו. כמו כן, המשטרה לא מאפשרת לקבלן שמבצע את עבודות השיפוץ במקום, לעבוד באופן ענייני על מנת להכשיר את המקום.

‏לדברי עו"ד בלייכר, משטרת ישראל, באופן פוגעני ומפלה, מונעת כניסה מכל אזרח יהודי המבקש להגיע למקום, וזאת ללא הצגת כל אסמכתא חוקית המונעת הגעת אזרחים יהודים למקום שהינו בתוך לב ליבה של ירושלים, שכידוע מצויה תחת ריבונות יהודית, וזאת בעוד לתושבים ‏מקומיים שאינם יהודים, מתאפשרת גישה למקום בכניסות חלופיות. לעומת זאת, בעוד שלתושבים אחרים ממתאפשרת כניסת מבקרים בכניסות האחוריות של הבתים, על ביתו של יושבייב היהודי הציבה המשטרה באופן מיוחד שוטרים המונעים גישה גם בכניסה האחורית.

‏בהמשך מכתבו מוסיף עו"ד בלייכר כי לא זו בלבד, אלא שמשטרת ישראל אף מונעת מעובדי ובעלי חברת "יושבי ההר", האחראית על המבנה, להגיע למקום ולממש את זכויותיהם בנכס "לא די למרשי בכל הסבל שעבר – כעת הוא מבודד מחברים ומכרים החפצים להגיע אליו והמבקשים לתמוך בו בעת שהוא נתון למתקפות טרור חוזרות ונשנות. בנוסף יצוין כי דלת הבית נפרצה ע"י כוחות הכיבוי ואין אפשרות לנעול אותו. המניעה ממרשי להביא מכרים לביתו לשם עזרה בשיפוץ ושמירה על הבית, בעוד הבית פרוץ, ‏למעשה כובלת אותו לביתו בעודו מפויח והרוס ובאופן שאינו מאפשר מגורים בצורה סבירה", כותב עו"ד בלייכר במכתבו לניצב תורג'מן.

‏לאור כל זה מונה עו"ד בלייכר את הפגיעות הקשות בזכויות יסוד של אשר נעשות ללא צו שיפוטי וללא סמכות. לדבריו, מדובר בפגיעה אנושה בחופש התנועה של אזרחים יהודים, מדובר בפגיעה חמורה בזכויות הקניין של בני המשפחה, המבקשים להתגורר בביתם ולממש את זכויותיהם, כשאר אזרחי המדינה, המצפים ממשטרת ישראל להבטיח את שלומם ושלום בני משפחתם תוך שמירה על מכלול זכויותיהם. כל זאת בנוסף על ההפליה החמורה שבדבר, הנובעת מכך שמשטרת ישראל, שמתוקף תפקידה אחראית לשמור על שלום הציבור, מונעת באופן מיוחד מאזרחים יהודים להגיע למקום, והציבה שמירה מיוחדת על הכניסה האחורית של הבית, בניגוד לבתי התושבים המוסלמים, וכל זאת כאשר ברור לכל כי יוזמי האלימות אינם אזרחים יהודים אלא תושבים מקומיים.

לאחר שמנה את הפגיעות בזכויותיהם של משפחת יושבייב, פונה עו"ד בלייכר למפקד מחוז ירושלים וביקש ממנו לטפל בנושא ולסיים את המצור על בית המשפחה. כמו כן מציין עו"ד בלייכר כי במידה ולא יעשו כן, המשפחה תפתח בהליכים משפטיים על מנת שהמסור יוסר מבתיהם, וכן גם פניה לבית המשפט במידת הצורך.

נזכיר כי לפני מספר שבועות נזרק בקבקוק תבערה לעבר ביתם של משפחת יושבייב וזאת לאחר מספר מקרים בהם רכבם הוצת. בנס, באותה השבת המשפחה לא שהתהה בביתם כך שהאירוע נגמר רק בפגיעה ברכוש ולא חלילה גם בפגיעה בנזק. כעת דורשת המשפחה להציב שני שוטרים שישמרו על הבית במשך החודשים הקרובים עד להשבת השקט לשכונה, אך גורמים שונים מסרבים להיענות לבקשה, למרות שגם בימים אלו ישנם ניסיות שונים לתקוף את אבי המשפחה.(צילום: איתמר כהן – חדשות כל העולם).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: