אחרי המעצר האלים: כתב אישום נגד הבלשים שתקפו והתעללו בחיים מזרחי

אחרי חשיפת חדשות כל העולם: המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד קצין הבילוש שי עזרא אליהו ושוטר הבילוש יותם גרגיר, בגין תקיפת אזרח בחודש ינואר האחרון בשכונת גאולה בירושלים. בנוסף, קצין הבילוש הואשם אף בעבירה של שיבוש הליכי משפט וזאת בגין כתיבת דו"ח פעולה כוזב.

במהלך הפגנה: העיר לבלשים על פגיעה ברכב – והותקף באלימות קשה • תיעוד ממצלמת אבטחה

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד שקד דהן, בתחילת חודש ינואר התקיימה הפגנה של הציבור החרדי בשכונת גאולה בירושלים. אותה עת, במרחק מה מההפגנה, יצא המתלונן מהחנות בה הועסק ועמד על המדרכה הסמוכה אליה. סמוך לאחר מכן, חלפה במקום ניידת "סמויה" שהייתה בדרכה לאזור ההפגנה, בה נהג קצין הבילוש ועל ידו, במושב הנוסע, ישבה שוטרת. השניים היו לבושים בבגדים "אזרחיים" וללא כל סימני זיהוי המעידים על כך כי הם שוטרים בתפקיד, כפי שהיה אותה שעה. בשל פקק תנועה שנוצר ברחוב, עקף קצין הבילוש את טור המכוניות שעמד לפניו ופגע ברכב אחר שעמד בפקק.


המתלונן, שנכח במקום והבחין בפגיעה, ניגש אל הניידת הסמויה ואמר לקצין הבילוש כי הוא פגע ברכב. בתגובה, יצא קצין הבילוש מהרכב, אמר למתלונן כי הוא עתיד לחזור למקום וכי "מדובר בניידת", כלשונו, והדף את המתלונן אחורנית. קצין הבילוש חזר לרכב ואילו המתלונן התרחק מעט מהמקום, תוך שהוא מביע מורת רוח מהתנהלותו של קצין הבילוש. בשלב זה עצר קצין הבילוש את הרכב, יצא ממנו במהרה, ניגש אל המתלונן והחל לנהוג כלפיו באלימות, בין היתר באמצעות חניקתו ומתן אגרוף לראשו, וזאת מתוך רצון "ללמדו לקח".

חשיפת חדשות כל העולם: הבלשים שתקפו את חיים מזרחי נחקרים במח"ש – בן גביר מבקש דיון בכנסת

שוטרים נוספים שהבחינו במתרחש, ביניהם שוטר הבילוש, ניגשו למקום וסייעו לקצין הבילוש להכניס את המתלונן אל המושב האחורי של הניידת הסמויה. בעוד המתלונן שכוב עם בטנו על המושב האחורי, התיישב עליו שוטר הבילוש, שלא כדין, באזור הגב התחתון. במהלך הנסיעה ולמרות שהמתלונן כבר היה אזוק, המשיך שוטר הבילוש לשבת על המתלונן ואף הכה בו באמצעות מספר אגרופים לחלק האחורי של ראשו, בעוד המתלונן זועק ואומר כי לא עשה דבר. אף בתחנת המשטרה, בעת שהוביל שוטר הבילוש את המתלונן לתא המעצר, הכה בו באמצעות מכת ידו על גבו.

בעיקר על סמך הדיווח של קצין הבילוש, שחלקו היה כוזב, נחקר המתלונן בתחנת המשטרה ואף הוחלט להמשיך את מעצרו למשך הלילה. למחרת היום, עם הבאתו בפני שופט, הורה בית המשפט לשחררו לאלתר וללא כל תנאים. כתוצאה מהתנהגותם של השוטרים כלפיו, המתלונן סבל מכאבים עזים, נזקק לטיפול רפואי ואף בעת שפנה לבית החולים איבד את הכרתו וטופל במקום. המתלונן אף נזקק לטיפול נפשי בעקבות הנזקים הנפשיים אשר נגרמו לו כתוצאה מהתנהגותם של השוטרים כלפיו.

כתב האישום מייחס לנאשמים ביצוע עבירות של תקיפה. לקצין הבילוש אף מיוחסת עבירה של שיבוש מהלכי משפט. החקירה נוהלה על ידי צוות ירושלים במחלקה לחקירות שוטרים.


ח"כ איתמר בן גביר אמר בתגובה: "שוטרים אלימים הם עבריינים שמטילים אות קלון על המשטרה ומקומם בכלא. לא מדובר במקרה בודד בו מותקף חרדי רק בגלל שהוא חרדי, אלא תופעה פסולה שיש לבער אותה".

ח"כ בן גביר הוסיף: "החרדים אינם שק חבטות של שוטרים שחושבים שהם גיבורים ואינם כפופים לחוק ומיצוי הדין עם השוטרים יהיה כתמרור אזהרה לכל מי שמעיז להתעלל באזרחים תמימים".


(צילום מהמעצר: איתמר כהן – חדשות כל העולם).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: