חברת NSO הגישה הבוקר תביעת לשון הרע כנגד העיתון כלכליסט

הפרשה שזכתה לכינוי ״פרשת NSO” או ״תחקיר NSO והמשטרה” מעלה תמיהה בנוגע לאופן ביצוע ומהות סדרת התחקירים של 'כלכליסט', בראש ובראשונה, בשל העובדה שלא הוצגה שום ראיה שביכולתה לבסס את הטענות החמורות

בהמשך למכתב ההתראה ששלחה החברה לעיתון כלכליסט ביום ה, 10 בפברואר 2022, ולהחלטת העיתון שלא להגיב ולא לפרסם כתבת תיקון לדברי הכזב שפורסמו בו ביום, הגישה הבוקר החברה תביעת לשון הרע לבית המשפט בראשון לציון.כפי שהובהר במכתב ההתראה, דומה שלא מדובר בתחקיר עיתונאי אלא בפרסום חד צדדי, מוטה וכוזב, אשר קיבל פומבי בנסיבות המעלות חשש ממשי שמטרתו לשרת מטרות זרות לחלוטין למהותה של עיתונאות מקצועית, אחראית וחסרת פניות.


חברת NSO אינה מפעילה את המערכות שבידי לקוחותיה ואינה חשופה למידע, מערכות הלקוח נמצאות אך ורק באתר הלקוח ומעולם לא הופעלו ב"ארכיטקטורת ענן" בשליטת NSO ; בניגוד לדברי הכזב שבחר העיתון לפרסם, המערכות שומרות ב"לוגים" תיעוד מלא של כל הפעולות שבוצעו על ידי הלקוח ואין ללקוח אפשרות לשנות או למחוק את התיעוד.


זאת ועוד, ממצאי צוות הבדיקה בראשות המשנה ליועמ״שית לממשלה, שפורסמו בדו"ח ביניים מיום 21.2.2022, סותרים באופן מוחלט את הטענות שתוארו בכתבה מיום 10.2.2022: צוות הבדיקה אישר שבסיס הנתונים הפנימי של המערכת שנמכרה למשטרה נמצא בשרתים המותקנים במשטרה; וכי אמנם המשתמש יכול למחוק רשומות בממשק המשתמש של המערכת במסגרת פעולות תחזוקה, אך לחברה קיימת היכולת לשלוף גם נתונים שנמחקו (בממשק המשתמש) משכבה של המערכת שנגישה לחברה ולה בלבד" ובה נמצאים הלוגים עצמם אשר מתעדים כל פעולה שבוצעה על ידי הלקוח.


הבדיקה היסודית שנעשתה שומטת את הקרקע מתחת לניסיון הנוסף להטיל דופי בחברה ובעובדיה ומהווה הוכחה נוספת כי לא כל תחקיר עיתונאי בעל כותרות סנסציוניות אודות NSO, אכן מבוסס על ראיות.


מחברת NSO נמסר: התביעה הוגשה אך ורק למטרת חקר האמת והצגתו הפומבית, ועל כן הודיעה כי כל פיצוי אשר יפסק יועברו לטובת עמותות לרווחת ניצולי שואה ונפגעי ונפגעות תקיפה מינית. החברה גאה שטכנולוגיות פרי ידה משמשות למלחמה העיקשת בטרור, פשיעה חמורה ובפדופיליה בארץ ובעולם, והכל בהתאם לדין ולחוק המקומי. החברה לא תירתע מהניסיונות התדירים לפגוע בה ובעובדיה ותמשיך לפתח טכנולוגיות מתקדמות שתרומתן לבטחון בארץ ובעולם לא תסולא בפז.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: