צפו: המזבלה הערבית מוטטה את גדר ההפרדה – משרד הביטחון שפך את הזבל לנחל הסמוך

לאחר שמזבלה ערבית גרמה לקריסת קטע מגדר ההפרדה שבעוטף ירושלים, אגף ההנדסה במשרד הביטחון שפכו את הפסולת היישר לערוץ הנחל. תנועת רגבים: "רשויות החוק גם לא אכפו את החוק נגד העבריינים, וגם גרמו לפגיעה סביבתית!

כבר תקופה ארוכה שמתחת לכפר א-ראם, ממש מעל גדר ההפרדה של ירושלים, צומחת לה מזבלת ענק בלתי חוקית בה הושלכו מאות טונות של פסולת בניין ופסולת ביתית.

השילוב בין הגשמים העזים שירדו לאחרונה, וכמויות הזבל יצרו לחץ גדול על גדר ההפרדה עד שהיא קרסה.


בתיעוד שפורסם ברשתות החברתיות נראית החומה כשהיא הולכת ומתכופפת תחת כובד המשקל, עד שהיא קורסת לבסוף וכמות עצומה של פסולת מתפזרת על הכביש.

במשרד הביטחון פרסמו הודעה לפיה צוותים של מנהלת גבולות ותפר, יחד עם אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון, הקימו מחדש את הקטע בחומת הביטחון. "העבודות כללו הנפת 16 קירות בטון בגובה של 9 מטרים ובמשקל של 17 טונות כל אחד".

אלא שמשרד הביטחון לא הוסיף בהודעתו כי הכלים ההנדסיים שפכו את הפסולת היישר לערוץ הנחל שמתחת.

איתן מלט, רכז השטח בתנועת רגבים שהגיע לתעד את מקטע החומה שקרסה, נדהם לגלות את המתרחש במקום.

"הייתי פשוט בהלם לראות את השופלים גורפים את כל הזבל בלי להניד עפעף היישר לתוך ערוץ הנחל, המוביל לנחל פרת, ואדי קלט וים המלח. הפגיעה הסביבתית ביהודה ושומרון כל כך מסיבית ולאיש לא אכפת, עד כדי כך שאפילו רשויות החוק עצמן שותפות בפגיעה הסביבתית".


ישראל גנץ, ראש מועצת בנימין מותח אף הוא ביקורת חריפה על אזלת היד של הרשויות. "אם הגדר לא הייתה נופלת, אף אחד לא היה שם לב לטונות הפסולת שהערבים שופכים באזור מדי יום ומזהמים את הסביבה ואת המים של תושבי מדינת ישראל. אזלת היד השיטתית שמגלה הממשלה, מפקירה בכל יום את הסביבה ואת חיי התושבים בידי עבריינים ערבים שגורמים באין מפריע לפגיעה בלתי הפיכה בחיי אדם, בטבע ובסביבה".


תיעוד משפיכת הפסולת על ידי משרד הביטחון לנחל. קרדיט צילום: תנועת רגבים.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: