תגובות

דמעות וחיבוק – ג'ון וויט התרגש בשומרון: "זו נבואת ירמיהו" • צפו

הכוכב ההוליוודי ג'ון וויט התרגש לקבל מיוסי דגן יין תוצרת השומרון, החל לדמוע "זה דבר מדהים", וחיבק את דגן . דגן "נבואת ירמיהו מתגשמת כאן ממש".

קרדיט: ניר דבוש – מועצה אזורית שומרון.

צפו: שחקן הקולנוע ההוליוודי ג'ון וויט התרגש עד דמעות כשקיבל מראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן יין תוצרת השומרון, כמאמר נבואת ירמיהו. וויט הגיע עם רבני חב"ד , הרב לוי יצחק קונין והרב חיים קונין, שהביאו את וויט לסיור בשומרון במסגרת הפקת סרט בשומרון, ונפגש עם מנהלת קרן קולנוע שומרון אסתר אלוש.

וויט הגיע למצפה יוסף שבהר ברכה, ממנו ניתן להשקיף לעבר קבר יוסף, שם קיבל מראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יין של יקב הר ברכה.


כשקיבל וויט את בקבוק היין עטור המדליות התרגש עד דמעות. "הם מקבלים מדליות על היין שהוא הטוב ביותר בישראל. זו הנבואה של ירמיהו. אתם קולטים מה קורה כאן? זו הנבואה של ירמיהו, לפני 200 שנה הוא ניבא שהאזור הזה של העולם ייצר יין", וחיבק את יוסי דגן בהתרגשות.

דגן אמר לווייט: "כבוד גדול עבורנו לארח שחקן חשוב כמוך וחשוב מכך ידיד ישראל". דגן התייחס לנבואה של הנביא ירמיהו: "עוד תטעי כרמים בהרי שומרון", ואמר לוויט: "מה שאני מחזיק ביד הוא לא רק בקבוק יין, לפני אלפיים שנה הבטיח הנביא ירמיהו שיום אחד עם ישראל יחזור לאדמתו, יחזור לשומרון וייטע כרמים. במשך אלף שנים של כיבוש מוסלמי, עמים אחרים הצליחו לגדל גפנים בצפון, בדרום אבל לא באדמת השומרון, וכשחזר העם היהודי לכאן, לשומרון, לפני 25 שנה כשחזרה ההתיישבות היהודית לשומרון, החלו לטעת כרמים, ובבת אחת החלו לגדול גפנים שמניבים היום יין זוכה פרסים בינלאומיים, שנחשב לאחד מהטובים בעולם.

כשאני נותן לך יין מהישוב הר ברכה שבמרומי הר גריזים, זהו לא רק בקבוק יין, אתה בעצם מחזיק נבואה של ירמיהו שמתגשמת כאן ממש", סיכם דגן.

בהמשך נתן דגן לוויט סקירה, על המותניים הצרות של המדינה ואמר לו: "כל רוחב מדינת ישראל כולל השומרון מהים עד הירדן הוא 45 מיילים, וללא השומרון רק 9 מיילים".

בתגובה אמר וויט "אני לא מבין מדוע יהודה ושומרון נקרא הגדה המערבית, שכן ברור כשמסתכלים במפה שהשומרון הוא לב ארץ ישראל".


השחקן האמריקאי, עבר גם הדרכה מפורטת על אתר ההיסטורי בבנימין. כשהוצגו בפניו החרסים הארכיאולוגיים מתקופת המשכן, התרגש מהמעמד העצום וציין "להחזיק פיסה קטנה מהיסטוריה משובחת של אלפי שנים בעם היהודי, זהו מעמד עליון ונשגב. השם שילה הוא מיוחד במינו ונושא היסטוריה ענפה ומשמעותית של אלפי שנים עבור העם היהודי".

בסיום הביקור, הוענק לוויט בשם מועצת בנימין העתק של קנקן צווארון מתקופת המקרא, וכן קיבל מצוות שילה הקדומה תיק מעוצב שכתוב עליו שילה בחמש שפות ומכתב בו הזמנה מיוחדת לנכדתו שילה, הבת של השחקנית אנג'לניה ג'ולי להגיע לביקור באתר המשכן.

וויט אמר בסיום ההדרכה למנהלת דסק חו"ל של מועצת בנימין, אליענה פסנטין שהובילה את הסיור כי "לבקר ישראל, בה הייתי מספר פעמים, זה אחד המקומות הקדושים ביותר ואני מרגיש כאן את האנרגיה. זה מדהים שאפשר למצוא כאן חרסים מלפני 3000 שנה. זה מדהים.

הטקסים שהתקיימו כאן הסיפורים המקראיים שקרו במשך 369 שנה, זה יוצא דופן, לטייל כאן ללכת על האבנים. תודה לאל, שיש אותך ואנשים כמוך שמשמרים את המקום הזה ואת ההסטוריה הזו. זו ארץ נפלאה."


קרדיט צילום: מועצה אזורית בנימין.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: