תגובות

צפו בביזיון | יאיר גולן על תלמיד בית ספר: "התלמיד הזה, הוא סכנה לביטחון המדינה"

אמש (שלישי), בשעה 9 בבוקר, התקיים כנס פוליטי בסמינר ציונות ויהדות בירושלים.

בדיון השתתפו חבר הכנסת יאיר גולן (מרצ) שידגיש את הצד השמאלי ואופיר סופר שידגיש את הצד הימני במפה.


השיחות היו בנפרד ויאיר גולן פתח את הדיונים. השיחה עם יאיר הייתה קשה מכמה סיבות:

  1. רוב בני הנוער בעיקר בתיכון מקיף נשר הם ימניים בדעותיהם.
  2. כיאה לשמאל כולם הרגישו התנשאות גסה מצד חבר הכנסתי יאיר גולן.
  3. כולנו שמענו דעות שיכול להיות שלא הכירו אבל בעיקר לא רצו להכיר.

במהלך הדיון, יאיר גולן, הגיב לילד בכיתה י"ב, ואמר לו: "אתה מסוכן לבטחון ישראל"

יאיר גולן פנה בשאלה לתלמיד, בנושא הסכסוך הישראלי פלסטיני בתוך מדינת ישראל ושאל: "דמיין שאתה ראש הממשלה, איך אתה הייתה פועל מול הסכסוך הזה".

הנער ענה: "הייתי משאיר את המצב כמו שהוא רק עם תפנית קלה, ערבי שיעשה פעולת טרור במדינת ישראל כלפי יהודים תישלל לו ולמשפחתו תעודת הזהות, יוקצה לו חודש למצוא מקום אחר וכל זה בזמן שהוא כמובן במעצר. זו דעתי.

תגובתו של יאיר גולן: "התלמיד הזה, הוא סכנה לביטחון המדינה"


הנער יצא מהדיון וענה ליאיר גולן: "לדעתי אתה עוכר ישראל ולא ראוי שאשב כאן ואשמע אותך".

כעונש הנער נשלח הביתה על ידי רכזת השכבה לאחר שצרחה עליו ועל עוד קבוצת נערים שלא היו מוכנים לקחת חלק משטיפת המוח המסוכנת של השמאל. צפו בדברים הקשים:

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) אמר בתגובה: "סגן השר יאיר גולן, מזהה התהליכים ממשיך בהסתה נגד כל אדם שלא חושב כמותו. אחרי שזיהה תהליכים בחברה שהזכירו לו את גרמניה הנאצית, ואחרי שהסית נגד ציבור המתיישבים ביו"ש, כעת מצא גולן את הסכנה הבאה לביטחון המדינה: תלמיד בי"ס שרק הביע דעה אחרת משלו. יש רק דבר אחד שחברי הממשלה מצטיינים בו, והוא – כפיית דעתם, דעת המיעוט, על הרוב השפוי".

ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי התייחס לסרטון בו התפרץ סגן השר יאיר גולן כלפי תלמיד שהביע דעה שונה משלו ומזמין את התלמידים וגולן לביקור ושיח באפרת שבגוש עציון: "מבלי לנקוט עמדה ביחס לדעתו של מאן דהוא אני מזמין את תלמידי שכבת י"ב בתיכון מקיף נשר כולל התלמיד רז לביקור באפרת, לשיח אמיתי ופתוח. כזה שאפשר לשמוע בו את שני הצדדים מבלי לסמן מי מסוכן בגלל דעותיו. כזה שבו יוכלו ללמוד גם על יחסי שכנות טובים בין ישראלים לפלסטינים. אני מציע גם לח"כ יאיר גולן להצטרף וללמוד לא רק על היחסים על גם איך מנהלים שיח חינוכי ובונה. אני נדהם כל פעם מחדש ממי שמבקש לצייר עצמו דמוקרטי באופן בו הוא פוסל דעות שונות משלו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: