תגובות

בן 44 נהרג כתוצאה מהתהפכות מנוף בפרדס חנה

המשטרה פתחה בחקירה לפני זמן קצר עם קבלת דיווח על תאונת עבודה קטלנית בפרדס חנה במהלכה פגע מנוף שהוצב על משאית בפועל בניין שעמד על גג האתר ומותו של הפועל נקבע במקום.

בשעה 13:17 התקבל דיווח על פועל שנפגע מחפץ כבד שנפל עליו באתר בנייה ברחוב החורש בפרדס חנה כרכור. חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה דיווחו על גבר בן 44 ללא סימני חיים וקבעו את מותו. המשטרה עיכבה לחקירה נהג משאית ו-2 בעלי תפקידים באתר.


מבירור ראשוני עולה כי המנוף שהוצב על המשאית גרם לנטייתה על הצד וכתוצאה מכך פגע המנוף בפועל שעמד על גג הבניין. מותו של הפועל, תושב איו"ש נקבע במקום.

נהג המשאית, תושב שפרעם בן 34, מנהל האתר ואחראי הבטיחות במקום עוכבו לחקירה על ידי שוטרי תחנת המשטרה בזכרון יעקב שפתחו כאמור בחקירה בשת"פ משרד העבודה.

קרדיט: דוברות המשטרה.

נדב גוב חובש איחוד הצלה מסר: "כשהגעתי למקום נמסר לנו כי המנוף נפל עליו תוך כדי עבודתו באתר בניה. ביצעתי בו פעולות החייאה עד להגעת פרמדיק וצוות ניידת טיפול נמרץ שלמרבה הצער נאלצו לקבוע את מותו בזירה עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל".


צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

חובש רפואת חירום במד"א אהוד אמיתון, סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו אל תוך אתר הבניה וראינו פועל שוכב מחוסר הכרה לאחר שנפגע ממוט ברזל. ביצענו בו בדיקות רפואיות, הוא סבל מחבלות בגופו והיה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו במקום."

צילום: דוברות איחוד הצלה.

יעקב צדקה מתנדב זק״א צפון שטיפל בזירה: ״מדובר במשאית מנוף שפרקה סחורה וככה״נ איבדה שיווי משקל. כשהגענו למקום ראינו את המשאית נטויה על צד הבניין, פועל בשנות ה40 לחייו שכב מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית לאחר שנפגע ממוט ברזל שככה״נ השתחרר כתוצאה מאיבוד השליטה של המנוף, פראמדיק מד״א נאלץ לאשר את מותו במקום. מתנדבי זק״א צפון טיפלו בכבוד המת בזירה.״


צילום: דוברות זק״א.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: