תגובות

עימותים בשמעון הצדיק בירושלים: 2 יהודים נפצעו בינוני וקל מדריסה ודקירה – 6 נעצרו | צפו

שני יהודים נפצעו בינוני וקל במהלך עימותים בשמעון הצדיק, זאת לאחר שביתו של תושב המקום הוצת בליל שבת.

הרגעים הראשונים של הפיגוע דריסה. צילום: נחמן גונן – חדשות כל העולם.

לפני זמן קצר, צעיר יהודי נפצע בינוני מדריסה ברחוב שמעון הצדיק בירושלים, דקות לאחר מכן, צעיר יהודי נוסף נפצע קל מדקירה של מחבל ערבי. הפצועים פונו לבית החולים שערי צדק בירושלים.


רגעים אחרי הדריסה, צילום: איתמר כהן – חדשות כל העולם.

המשטרה עצרה אחרי זמן קצר חשוד, שנסע בפולקסווגן שחורה ונמלט מהמקום ככה"נ לאחר שדרס את היהודי. 5 נוספים נעצרו במהלך ההפרת סדר.

מעצר חשוד.

מוקדם יותר, החלה הפרת סדר שכללה יידוי אבנים ועימותים בשכונה. בעקבות זאת, נפגע אדם שפונה לקבלת טיפול רפואי.

כוחות המשטרה הדפו את מפרי הסדר באמצעים לפיזור הפרות סדר, זאת לאחר שלא נשמעו לאזהרות השוטרים והוראת הפיזור שניתנה במקום על ידי קצין משטרה.

כוחות בזירת הדריסה והתקיפה.

מדובר מד"א, זכי הלר נמסר, כי בשעה 00:00 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים, על הולך רגל שנפגע מרכב סמוך לשמעון הצדיק בשכ' שיח ג'ארח ליד כיכר קירמה בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח הדסה בהר הצופים צעיר בשנות העשרים במצב בינוני עם חבלות בגפיים, מהמקום פונה גם צעיר כבן 20 במצב קל עם חבלה בראש לאחר שנפגע מאבן.


רכב של יהודי שנופץ על ידי ערבים.

ניסו לשרוף אותם בחיים: מחבלים הציתו בית יהודי בשכונת שמעון הצדיק – אחרי שרכבו הוצת 9 פעמים

ממשטרת ישראל נמסר: "הערב החלה הפרת סדר שכללה יידוי אבנים ועימותים בשכונת שייח׳ ג׳ראח שבמזרח ירושלים. בעקבות זאת, נפגע אדם שפונה לקבלת טיפול רפואי.

כוחות המשטרה הדפו את מפרי הסדר, זאת לאחר שלא נשמעו לאזהרות השוטרים והוראת הפיזור שניתנה במקום על ידי קצין משטרה. בתוך כך, המשטרה נאלצה להשתמש באמצעים לפיזור הפרות סדר.

במהלך הפרות הסדר, התקבל במשטרה דיווח על רכב שפגע באחד המעורבים, נהג הרכב (21) תושב מזרח ירושלים, נעצר ולאחר בירור עמו, טען כי רוסס בגז פלפל והמשטרה פתחה בחקירה. בהמשך, נעצרו 5 מפרי סדר נוספים."

עוד הוסיפו: "משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות נגד פורעי חוק וסדר שינסו לפגוע בשלום הציבור ובטחונו".

ינון דהן חובש איחוד הצלה מסר: "מדובר בהולך רגל שלדברי עוברי אורח נפגע מרכב. הענקנו לו סיוע ראשוני בזירת האירוע ומצבו בשלב זה מוגדר בינוני".

אבי יודקאווסקי חובש נוסף של איחוד הצלה מסר: "לאחר הסיוע הראשוני שהענקנו לו בזירה הוא פונה לבית החולים הדסה הר הצופים שבסמוך. כמו כן הענקנו סיוע לצעיר נוסף שנחבל בראשו ומצבו מוגדר קל".


טל יושבייב שביתו הוצת.

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: