המלחמה ביוקר המחיה: מבצע "שבת שלום" של משרד הכלכלה והתעשייה יצא לדרך • צפו

מפקחות ומפקחי משרד הכלכלה והתעשייה פוקדים היום (ו') כ-90! בתי עסק ברחבי הארץ, מצפון עד דרום, ביניהם: נהריה, חיפה, ירושלים, בית שמש, בת ים, ראשון לציון, מודיעין, דימונה, תל אביב ועוד, במסגרת מבצע אכיפה במסחר. במהלך המבצע נפתחו 25 תיקי חקירה על הפרות בהפקעת מחירים/ מכסות בשר.

במהלך המבצע נבדקו מחירים של המוצרים המחויבים במחיר מפוקח, בהם חלה ולחמים, ביצים, חלב ומוצריו מלח ועוד. כמו כן נבדקה נוכחות על המדפים ומחירי בשר במחיר מוזל, אשר חולק ליבואנים במסגרת מכסות פטורות ממכס.

צפו בביקורים של משרד הכלכלה והתעשייה:

מפקחי מינהל אכיפה ומדידה של משרד הכלכלה והתעשייה יצאו היום (ו') למבצע פיקוח נרחב בעשרות ישובים ברחבי הארץ. במסגרת המבצע, נבדקו מחירי מוצרים המחויבים בפיקוח הנמכרים בכ-90 בתי עסק שונים ברחבי הארץ. מבצע זה מצטרף למבצעי הפיקוח המתבצעים באופן שוטף לאורך כל השנה. פקחי ופקחיות משרד הכלכלה והתעשייה בדקו האם המוצרים עומדים במחיר המותר, ומצאו כ- 25 הפקעות מחירים /מכסות בשר שבגינם נפתחו תיקי חקירה.


כנגד בעלי עסקים אשר נמצאו מפקיעים מחירי מזון מפוקחים ועברו על החוק, ייפתחו חקירות וינקטו הליכים פליליים בהתאם לחוק ולנסיבות. העונש הכספי המירבי שרשאי לפסוק בית המשפט על פי החוק עומד על למעלה מ-200 אלף ₪.

כנגד בעלי עסקים אשר קיבלו מכסות בשר והפרו אותן, יופעלו סנקציות, החל מחילוט ערבויות ועד שלילת מכסה בעתיד. במסגרת ההליך התחרותי לקבלת מכסות בשר ללא מכס, על היבואן שזכה במכסה, למכור את הבשר במחיר שלא יעלה על המחיר אליו התחייבה החברה בהליך התחרותי, להציג על המדף ולמכור בכל עת בשר טחון ולהציג בסמוך לבשר שילוט גדול וברור בנוסח קבוע.

ממינהל אכיפה ומדידה במשרד הכלכלה והתעשייה, נמסר כי הם פועלים בתחומי האכיפה לקידום ההיבט הצרכני, לצמצום יוקר המחיה ולשיפור השירות לאזרח. במסגרת פעילותו, מקיים המינהל כל העת ביקורות יזומות בבתי עסק למכירת מזון, בשווקים, רשתות שיווק, מעדניות ומכולות במטרה למנוע מקרי הפקעת מחירים. כמו כן, מטפל המינהל בתלונות הציבור שמגיעות אליו בכל הנוגע להפקעת מחירים.


כל אזרח בעל מידע לגבי הפקעות מחיר, יכול להגיש תלונה באתר האינטרנט של משרד הכלכלה והתעשייה. להגשת תלונה כמו כן ניתן לפנות למוקד משרד הכלכלה והתעשייה בטלפון 074-7502060.

נאוה זקן ‏מנהלת מינהל אכיפה ומדידה במשרד הכלכלה והתעשייה, העומדת בראש המבצע: "פעילות המפקחות והמפקחים שלנו בשטח נעשית באופן רציף, כל העת, על מנת להבטיח סחר הוגן. ביקורות שישי, בהם פתחנו היום, ימשכו בחודשים הקרובים במגוון נושאים הקשורים למסחר הוגן. יוקר המחיה הוא סוגיה שנוגעת לכל אחד ואחת, ולכן חשוב לנו להבטיח שהצרכנים שרוכשים מוצרים בסיסיים ידעו כי יש מי שדואג להבטיח שהמחיר שהם משלמים אכן עומד בדרישות הפיקוח"


תגובות לכתבה:

  1. עמוס

    לא הבנתי, הגנבים השודדים המניxקים שמעלים מחירים בממשלה, בעזות מצח שלא ברא השטן עוד מבקרים מוכרים בניסיון שפל להסיט את תשומת לב הציבור מהעלאה שלהם עצמם ?!?! איפה המודעות העצמית ?!? הבדיחה על חשבוננו

כתיבת תגובה: