תגובות

אחרי מספר פיגועי ירי: חוסלו 3 מחבלים חמושים בשכם • תיעוד

לפני זמן קצר, 3 מחבלים שהיו אחראים לביצוע פיגועי ירי לעבר כוחותינו במרחב בשבועות האחרונים, חוסלו בשכם ע״י כוחות משותפים. המחבלים שהיו חמושים ברכב נהרגו במהלך התקלות עם כוחות הביטחון. אין נפגעים לכוחותינו.


המחבלים שחוסלו בשכם הם: איברהים אלנבולסי, אדהם מברוק ומוחמד אלדכיל.

הזרוע הצבאית של הפת׳ח, גדודי חללי אל-אקצא משייכים את המחבלים המחוסלים אליהם, איברהים אל-נאבלסי, אדהם מברוכ ומוחמד אל-דח׳יל, בהודעה שהוציא הארגון נכתב: "גדודי חללי אל-אקצה מאשרים שדם הקדושים שלהם לא יהיה לשווא, ושהתגובה לכך תבוא, דם ישולם תחת דם."

מדוברות המשטרה נמסר: "בתום פעילות מודיעינית ומבצעית משותפת של שב"כ, ימ"מ וצה"ל, סוכלה חוליית טרור מאיזור שכם אשר אחראית לשורה של פיגועי ירי בגזרה לעבר כוחות צה"ל ואזרחים ישראלים בשבועות האחרונים. 3 מחבלים חמושים שהיו ברכב נהרגו במהלך התקלות עם כוחות הביטחון. אין נפגעים לכוחותינו."

תמונת הנשקים. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

מפקד הימ"מ נצ"מ ח': "בשבועות האחרונים היחידה נערכה עם שירות בטחון כללי וצהל על מנת לעצור חוליית מחבלים שמבצעת פיגועי ירי נגד כוחות צה״ל במרחב שומרון .

כוחות היחידה והשב״כ פעלו סביב השעון בכדי לעצור את חברי החוליה. הלוחמים פעלו במקצועיות, דבקות במשימה תוך חתירה למגע. בראשות החוליה נתפסו 2 נשקי m16 במהלך המעצר ניסו לפתוח באש ונוטרלו.


שיתוף הפעולה של היחידה השב"כ וצה"ל הינו שובר שיוויון בלחימה בטרור, חוליות המחבלים ידעו שהשב״כ והימ"מ בשת״פ צה"ל יגיעו לכל מחבל שינסה לפגוע בכוחותינו ובאזרחי מדינת ישראל."

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "הימ"מ, שב"כ, צה"ל – כוחותינו הוכיחו היום, שוב, שאין חסינות למחבלים. ‏מי שפוגע בנו, יפגע".

שר הביטחון, בני גנץ: "‏אני משבח את צה"ל, השב"כ והימ"מ שחיסלו היום את חוליית המחבלים שביצעה פיגועי ירי בשבועות האחרונים. בתקופה האחרונה הנחיתי להגביר את פעילות הסיכול מול פיגועי הירי ואת הנוכחות בצירים ובמקומות המרכזיים באיו"ש. נמשיך בפעילות יזומה, נסכל ונשים את ידינו על מי שינסה לפגוע בחיי אדם."

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שוחח עם אל"מ רועי צוויג והודה לו ולחיילים על פעילותם הנחושה:

"אני מודה לחיילי צה"ל, חיילי חטיבת שומרון, ימ"מ, שב"כ וכל כוחות הבטחון, על הפעילות הנחושה, והחתירה למגע ללכידת המחבלים.

כך נלחמים בטרור, ללא מורא.

אני קורא לממשלה ללמוד מהלוחמים, כיצד נלחמים בטרור. את הטרור מחסלים!

אנחנו נמשיך לבנות את הארץ, להתחזק, האוייב לא ירתיע אותנו".
מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן: "בשבועות האחרונים לוחמי הימ"מ היחידה הלאומית ללוחמה בטרור, שב"כ וצה"ל ביצעו פעולות אינטנסיביות כנגד חוליית מחבלים אלימה שביצעה פעולות טרור כנגד כוחותינו ובאזרחים.
הכוחות ביצעו פעילות מקצועית ונחושה תוך סיכון ממשי לחייהם וזיהו את חוליית המחבלים האלימה חמושה בנשקים. הלוחמים פתחו באש לעבר החולייה וסיימו את אירוע ההתקלות בזמן קצר."

מפקד משמר הגבול שוחח עם מפקד הימ"מ ומסר ללוחמים: "שוב הוכחתם שיש לאזרחי מדינת ישראל על מי לסמוך, פעלתם באומץ לב והבאתם לסיכול חוליית טרור מסוכנת שבכוונתם הייתה להמשיך לבצע פעילויות טרור. אני גאה בכם. החיל ימשיך בפעילות המשותפת עם כלל גורמי הביטחון בכדי לסכל טרור ולהגן על כלל אזרחי מדינת ישראל."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: