תגובות

הממשלה אישרה את מינויה של גלי בהרב-מיארה לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה

הממשלה אישרה את מינויה של עו"ד גלי בהרב-מיארה לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה. דברי ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפתח הישיבה:

"צהריים טובים לכולם, אנחנו מתכנסים כאן עכשיו כדי לבחור יועץ משפטי חדש לממשלה.

הוועדה הציבורית בראשות נשיא בית המשפט לשעבר גרוניס העלתה לממשלה שלושה שמות על פי בקשת שר המשפטים. שר המשפטים ואני נמליץ לחברי הממשלה לבחור בעו"ד גלי בהרב-מיארה. זה אחד המינויים החשובים והרגישים ביותר בשירות המדינה, ובעיתוי הנוכחי, נוכח השחיקה באמון הציבור במערכות אכיפת החוק, יש כאן הזדמנות חשובה לשמור על מה שצריך לשמור ולתקן את מה שצריך לתקן.


אנחנו זקוקים למערכת טובה, חזקה ורצינית שהאזרחים נותנים בה אמון. בנוסף, התפקיד היסודי של היועמ"ש לממשלה הוא לסייע לממשלה לממש את המדיניות שלה במסגרת מגבלות החוק. הממשלה כאן בשביל למשול, לתפקד, להביא תועלת לאזרחי המדינה ולקחת את מדינת ישראל קדימה.

אני רוצה לציין פה גם, שעם אישור הממשלה לראשונה תהיה במדינת ישראל בעזרת ה׳ יועצת משפטית לממשלה. הממשלה שלנו רואה את כל אזרחי ישראל, נשים וגברים, כמי שיכולים להגיע לכל מקום.

בעניין פרשת פגסוס – הפרסומים מתארים לכאורה מצב חמור ביותר, בלתי מתקבל במדינה דמוקרטית. כלי הסייבר האלה נועדו להילחם בטרור ובפשיעה חמורה, הם לא נועדו להיות מופעלים כנגד אזרחים. אנחנו נדאג לבדוק את העניין בצורה שקופה, מעמיקה ומהירה מכיוון שלכולנו – לאזרחי מדינת ישראל, לשרי הממשלה ולכל המערכות – מגיעות תשובות".


(צילום תמונה: תומר יעקובסון).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: