תגובות

ההצתה התשיעית | נעצרו חשודים בהצתת הרכב בשמעון הצדיק. בן גביר: "מצפה לכתב אישום וענישה חמורה"

הלילה, בפעילות בלשי תחנם שלם במחוז ירושלים יחד עם לוחמי מג"ב, נעצרו שני חשודים שעפ״י החשד היו מעורבים בהצתת רכבו של טל רחמים יושובייב לפני כשבוע בשמעון הצדיק.

סרטון מפעילות המעצרים הלילה. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

בעקבות ההצתה שהתרחשה בשבוע שעבר, לא היו נפגעים ונגרם נזק לכלי הרכב. לאחר ההצתה כוחות משטרה ערכו באזור סריקות אחר חשודים במעשה והמשטרה פתחה בחקירה.


בתום פעילות חקירתית של המשטרה, הלילה נעצרו שני חשודים ערבים בני 28 ו-18 תושבי השכונה, בחשד להצתת כלי הרכב. לאחר מעצרם, החשודים הועברו לחקירה בתחנת שלם.

על פי הערבים, נעצרו שלושה חשודים תושבי השכונה, בשמות: יזאן אל-חוסייני, מוחמד חאג' מחמוד ורמדאן חאג' מחמוד.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "עם כל הכבוד והערכה לצילומים (החשובים) ששוחררו מדוברות המשטרה על מעצר החשודים, הפעם אני מצפה שחקירת המשטרה תניב כתב אישום וענישה חמורה ולא מדיניות של דלת מסתובבת שהעבריינים משוחררים אחרי יומיים, במקרה הטוב למעצר בית בתוך השכונה. מקומם של המציתים בכלא ולא ייתכן כי החקירות לא יבשילו למציאת האשמים. 9 פעמים הצתת רכב זה אירוע שהמשטרה יכולה לעצור ובטח שאחרי הפעם התשעית ראוי (עדין) לשים מארבים סמוך לבית".

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג: "מערכת אכיפת החוק חייבת לעצור עד תום ההליכים את החשודים בשריפת רכבו של טל יושבייב, אבל אין די בכך. יש לאבטח אותו באופן קבוע ולקיים מארבים בשכונה. אסור להפוך את חיי היהודים בשכונת שמעון הצדיק להפקר".

במשטרת ירושלים אמרו כי "משטרת ישראל תמשיך לפעול נגד כל פורע חוק שיפגע בשלום הציבור, בטחונו ורכושו."אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: