תגובות

פרובוקציה ליד גבעת סנה יעקב: ערבים ושמאלנים עלו עד לשביל ההיקפי של היישוב ושותלים עצים

פרובוקציה ליד גבעת סנה יעקב (גבעת רונן) – ערבים ושמאלנים עלו עד לשביל ההיקפי של היישוב.

באירוע שמתרחש ברגעים אלו, עולים ערבים מכפר המרצחים בורין יחד עם פעילי שמאל קיצוני לשביל ההיקפי של גבעת סנה יעקב (גבעת רונן) במטרה לחמם את האזור. בנוסף חדרו לשטח אדמות המדינה בשטח הקו הכחול של היישוב ושותלים עצים.


חיילי צה"ל ניסו למנוע את כניסתם לשטח הישוב. אחד מפעילי השמאל הקיצוני הכה חייל בפניו – ונעצר.

פעיל השמאל הקיצוני שהכה חייל ונעצר, קרדיט: אלעזר ריגר.

נציין כי בתקופה האחרונה סובלים תושבי הגבעה מהתנכלות מתמשכת מצד ערבים ופעילי שמאל שמגיעים להתפרע ולהפריע לשגרת חייהם של התושבים.

כזכור, לפני שבוע וחצי ניתן צו הריסה לארבעה מבנים ותיקים בגבעה כתג מחיר של מערכת הביטחון.


מתושבי גבעת רונן – סנה יעקב נמסר: "כאשר הערבים ופעילי השמאל רואים שפרובוקציה שלהם נגמרת בצווי הריסה לבתים שלנו, זה נותן להם דלק להמשיך בהתססת השטח. אנו קוראים למשרד הביטחון ולממשלת ישראל להתעשת במהרה ולהוריד את חרב ההריסה מעל לצווארנו״.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן הגיב לתקיפת החיילים בידי פעילי שמאל לפני זמן קצר בגבעת רונן. דגן קרא להרחיק את האנרכיסטים מהאזור "יצע המרצע מן השק, התגלה הפרצוף האמיתי: של 'פעילי השלום', הם מגיעים כשרוממות השלום בגרונם, אבל בפועל מייצרים פרובוקציה ותוקפים חיילים באלימות. פעם אחר פעם מגיעים אנרכיסטים ופעילי שמאל קיצוני לשטח, מעוררים פרובוקציות ומתסיסים את האזור, מערכות הביטחון והאכיפה חיבים להרחיק אותם ולפעול כנגד בצורה נחושה. חלק הם פעילים זרים, וחלק לא קטן הם פעילי שמאל קיצוני ישראליים שלמרבה הבושה הם מגיעים בצורה אלימה ומייצרים אלימות בכדי להזיק ולפגוע במתיישבים וכוחות הביטחון, את הזרים יש לגרש מישראל ולמנוע כניסה לארץ מאנרכיסטים אלו. אלו אנשים שמסכנים את האזור, ומטרתם לעורר פה אנרכיה ותסיסה, ולעודד טרור, לא העצים מענינים אותם, הם חיים מסכסוכים ולכן הם לא צריכים להיות כאן בשטח", אומר דגן.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: