מחאת אהוביה סנדק בירושלים: אחד המפגינים נדרס ע"י רכב – 11 מפגינים נעצרו | צפו

החל משעות הערב (ה') הגיעו מפגינים לגשרת המיתרים בכניסה לירושלים והחלו במחאה ובדרישה לחקור את מותו של אהוביה סנדק. מאות מפגינים בהם ח"כ איתמר בן גביר, בנצי גופשטיין והוריו של אהוביה ז"ל השתתפו במחאה.

בתיעוד של צלמי חדשות כל העולם, נראה כי אחד מהמפגינים נדרס ע"י רכב אותו חסם. צפו בתיעוד:


צילום: אליסף כהן – חדשות כל העולם.
צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

חלק מהמפגינים חסמו את הכניסה לירושלים והכביש נחסם לסירוגין. המפגינים דיווחו על אלימות שוטרים במקום.

במהלך ההפגנה הובערו 2 פחים בסמוך למקום. 11 מפגינים נעצרו והועברו לחקירה.

דברי ח"כ איתמר בן גביר בהפגנה.

המפגינים קראו – "לסגור את ימ"ר שי, רצחתם לנו אח לא נשכח ולא נסלח!"

דברי אביו של אהוביה סנדק ז"ל.

לאחר שקצין משטרה כרז להפסיק את חסימת הציר ולחדול מהפרת הסדר הציבורי, פעלו כוחות המשטרה להדיפת המפגינים לעבר המדרכה.

בין העצורים מספר קטינות, וקטינים כבני 14. כל העצורים שוחררו במהלך הלילה בתנאי הגבלה שונים. אחת מהעצורות סרבה באופן עקרוני לחתום, וזאת במחאה על התנהלות המשטרה כלפי המפגינים. היא תובא בשעות הבוקר לדיון בבימ"ש השלום בירושלים.


עו"ד נתי רום סייע לעצורים בתחנת המשטרה במהלך הלילה מטעם ארגון חוננו. עו"ד רום מסר כי "נערים ונערות צעירים נעצרים חלקם עברו חיפושים משפילים ואסורים, ושחרורם בתחנה מראה כמה מעצרם היה מיותר. חלק מהעצורים דיווחו על אלימות שוטרים, אחת מהנערות כחלק מהמאבק סרבה באופן עקרוני לחתום על הרחקה מהפגנות ותובא לבימ"ש, אני מציע שהאנרגיה והמשאבים של משטרת ישראל יופנו אל עבר זורקי בקבוקי התבערה והאזרחים ברחבי ירושלים בירת ישראל", הוסיף עו"ד רום.

ממשטרת ישראל נמסר: "בשעה זאת מתקיימת מחאה בסמוך לגשר המיתרים בכניסה לעיר ירושלים בהשתתפות עשרות מפגינים המפרים את הסדר. כוחות משטרה פועלים במקום לשמירה על הסדר הציבורי. מפרי סדר חוסמים לסירוגין את צומת הכניסה לעיר וצמתים סמוכים. לפני זמן קצר הובער פח בסמוך למקום.

לאחר שקצין משטרה כרז למפרי הסדר להפסיק את חסימת הציר ולחדול מהפרת הסדר הציבורי, פעלו כוחות המשטרה להדיפת המתפרעים לעבר המדרכה. עד כה עצרה המשטרה שישה מפרי סדר לאחר שחסמו את ציר התנועה, התפרעו במקום ולא נשמעו להוראות השוטרים."

עוד הוסיפו כי "משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש המחאה בגבולות החוק, אולם לא נאפשר הפרת הסדר הציבורי בניגוד לחוק."


תגובות לכתבה:

  1. עם ישראל

    חסרה לי אותה האכיפה, הנחישות והביריונות של המשטרה כשהיה מדובר במפגינים הסמולנים מבלפור שחסמו כבישים. מישהו במשטרה צריך לתת את הדין על האכיפה הבררנית, הפוליטית הברורה והבוטה

  2. נתי לב

    תיעודים מספר 1🔥🤘

כתיבת תגובה: