לראשונה: שר הביטחון גנץ בביקור רשמי ראשון בבחריין

שר הביטחון בני גנץ נחת כעת בבירת בחריין מנאמה. השר צפוי לחתום עם שר ההגנה הבחרייני על הסכם שיתוף פעולה ביטחוני ראשון בין ישראל למדינה מוסלמית במפרץ הפרסי. גנץ צפוי במהלך ביקורו לפגוש את מלך בחריין, ראש הממשלה, שר ההגנה, וכן את הרמטכ״ל הבחרייני.


במהלך הטיסה חלף מטוס חיל האוויר מעל שמי סעודיה, מטוס מסוג בואינג 707 הוותיק, שבעבר היה בבעלות מצרים ואף הטיס את אנואר סאדת בשנת 77׳ ארצה לקראת החתימה על הסכם השלום.

בנוסף, זאת תהיה הפעם הראשונה שמטוס חיל האוויר הישראלי נוחת באופן רשמי בבחריין, כמו גם ביקור רשמי של שר ביטחון ישראלי. הביקור יימשך עד חמישי בערב.

ממשרד הביטחון נמסר: "שר הביטחון בני גנץ, נחת כעת בשדה התעופה במנאמה, בירת בחריין, לביקור רשמי ראשון אי פעם של שר ביטחון במדינה. שר הביטחון התקבל בטקס קבלת פנים על ידי שר ההגנה הבחרייני, עבדאללה בן חסאן אלנעימי. שר הביטחון הגיע מלווה בראש המטה מעיין ישראלי, בראש האגף המדיני-ביטחוני זהר פלטי, מפקד זרוע הים אלוף דוד סער סלמה, והמזכיר הצבאי תא"ל יקי דולף. עם נחיתת מטוס הראם של חיל האוויר בשדה התעופה, הוא הפך למטוס הראשון של חיל האוויר הישראלי שנוחת על אדמת בחריין."צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: