מה רבו מעשיך ה': עם תום סערת "אלפיס" מפלס הכינרת בשיא חדש

נחלי הצפון נהנים מזרימה מרשימה והפשרת השלגים מהגולן והחרמון מבטיחה עלייה נוספת במפלס הכינרת # המראות המרשימים באים לידי ביטוי בעלייה בביקושים לשהות במלון "כינר" היושב על שפת הכינרת וסמוך לנחלי הצפון ומעניק מעטפת שבתית למשפחה החרדית

הסופה 'אלפיס' שביקרה בישראל בשבוע שעבר, הביאה לעלייה אדירה במפלס הכנרת. על פי נתוני המדידה של רשות המים, מפלס הכינרת עמד עם סיום הסופה על 210.32-. כיום חסרים עוד מטר אחד ו-48 ס"מ עד להגעה לקו האדום העליון כאשר המפלס גבוה בשני מטרים ו-72 ס"מ מהקו האדום התחתון.


יוני דותן, פקח באיגוד ערים כינרת אמר בראיון לקבוצת "ידיעות": "בשנה שעברה הצליחה הכינרת להתמלא יחסית ואנחנו גם מקווים, לא רק השנה – גם שנה שלישית ורביעית וחמישית רצוף. אנחנו במצב טוב, יש גם את השלגים שעוד לא נמסו וכל המאגרים שיתמלאו ובאמת יש עוד זרימות שימלאו את הכנרת עוד".

במלון "כינר" היושב על שפת הכינרת, מספרים על ביקוש גבוה מצד הציבור החרדי לשהות במקום, בשל העלייה הגבוהה במפלס וזרימת הנחלים המרשימה בסביבות כפר הנופש. "משפחות רבות מגיעות ומבקשות להגיע בשבתות אלו כדי להנות מחופי הכינרת הגואים, באווירה הרגועה והשבתית הידועה עם הצביון המתאים וכשרות המהדרין שיודעים להציע בכינר" אומרים בהנהלת המלון. בנוסף הם מציינים כי עד לסוף חודש פברואר ניתן לרכוש חבילות נופש במחירים מיוחדים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: