תגובות

בן גביר בקבר יוסף: "לא ננוח ולא נשקוט עד שדגל ישראל יונף כאן בגאווה"

למעלה מ-3,000 בני אדם מכל רחבי הארץ, דתיים חרדים וחילונים, נכנסו הלילה להתפלל בקבר יוסף, זאת כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון בשיתוף מנהלת המקומות הקדושים שליד המועצה ובאבטחת חטיבת שומרון, לרגל ראש חודש אדר א'.

בין הנכנסים היו גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ח"כ שמחה רוטמן (ציונות דתית), ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) וח"כ איתמר בן גביר (ציונות דתית).


יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר סיפר כי זכה להיעצר כשניסה כנער להגיע להתפלל במקום עם ספר תורה, אולם היום אפשר להגיע בלי להיעצר, הודות לראש המועצה האזורית יוסי דגן שפועל רבות ונצורות בנושא.

לדברי בן גביר: "הדרך עוד ארוכה כדי שהמצב יחזור לקדמותו ועד שלא נחזור לשכם ותחזור הישיבה לפעול ויהיה לימוד תורה במקום במשך יום ולילה וכן נוכל להניף את דגל ישראל בגאווה וניתן לחיילים הגיבורים יד חופשית לפעול ולהגן על חייהם, לא ננוח ולא נשקוט".

לאחר הביקור מסר בן גביר: "התרגשתי ושמחתי לבקר בקבר יוסף הצדיק. זו זכות עצומה להיות במקום הקדוש הזה יחד עם כל האלפים שמגיעים לכאן במסירות".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן התריע מפני אוזלת היד של הממשלה והפקרת האתר הקדוש: "הלב מתרחב להגיע, להתחבר לשורשים הכי עמוקים שלנו, מצד שני הלב נחמץ שאנחנו צריכים להגיע לכאן כגנבים בלילה, לראות בדרך אבנים זרוקות על הכביש, לראות בדרך את הוונדליזם שהרשות הפלסטינית הברברית, עושה כאן פעם אחר פעם. עם ישראל כולו דורש מהממשלה ללמוד מיוסף הצדיק תקיפות, עמידה גאה, אנחנו מצפים לבניה בכל יו"ש, ובכל מדינת ישראל, להחזיר את הגאווה הלאומית שלנו גם בנגב גם בחומש וגם כאן".


קרדיט: ניר דבוש – מועצה אזורית שומרון.

ח"כ שמחה רוטמן אמר: "חודש אדר הוא החודש של יוסף הצדיק, שבניו התברכו "וידגו לרוב בקרב הארץ". בראש חודש אדר נזכיר את זכותו, ואת צדקותו, על קברו, ונתפלל שיהיה החודש הזה סוף וקץ לכל צרותינו, תחילה וראש לפדיון נפשנו.
תודה רבה לראש המועצה יוסי דגן על ארגון העליה ועל הפעולות היומיומית לשימור אחיזתו של עם ישראל בנחלתם של בני יוסף ובארץ ישראל כולה."

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) יו״ר השדולה למען שמירת השבת בתפילה בקבר יוסף הצדיק: ״שמח שזכיתי בס״ד להגיע היום שוב לאחר שנים לקברו של 'השבט הפטרון' יוסף הצדיק שכילכל את אביו ואחיו בשנות הרעב והמצוקה – למרות שאדם רגיל היה שומר איבה וטינה על מה שעבר עם אחיו ובכל זאת העביר על מידותיו ופירנסם בכבוד וקוראים על כך לדורות, מעבר לנסיונות יסוד שעבר כיוסף הצדיק.

התפללתי שיהמו נא רחמי ה׳ אלוקינו עלינו, וגם אם לא מגיע לנו בדין בכל אופן בזכות יוסף הצדיק תן לנו בחסד סייעתא דשמייא לשמור על עולם התורה, על מדינת היהודים שתשאר יהודית, ועל המחיה ועל הכלכלה ועל שומרי התורה ולומדיה בכל ארץ ישראל אמן״.

בסיום התפילה הקהל פתח בריקודים וראש המועצה יוסי דגן יחד עם חברי הכנסת הצטרפו לקהל הרוקדים, יחד עם מחט שומרון אל"מ רועי צוויג, קצין ההגמר רב סרן עזריאל פרלמן, בסיום הכניסה דגן הודה לחיילי צהל ומג"ב, ולמח"ט שומרון.

בתוך כך, מחבלים השליכו במהלך הלילה אבנים ובקבוקי תבערה לעבר חיילי צה"ל, סמוך לרחבת קבר יוסף שבשכם. צה"ל השיב באש בתגובה לירי שבוצע נגדו, ללא נפגעים לכוחותינו. בשל האירועים, הוחלט להוציא את המתפללים היהודים במתחם הקבר מוקדם יותר, ולא לאפשר כניסת מתפללים נוספת.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: