תגובות

טרגדיה בירושלים: אליהו שור בן ה-12 נהרג בשריפה שפרצה בבית בשכונת מוסררה

במרכז השליטה המחוזי התקבל בשעה 23:16 קריאה על שריפת עם לכודים, במבנה דירה בקומה הרביעית בבניין בן ארבע קומות, ברחוב דניאל 16 שבשכונת מוסררה בירושלים.

ארבעה צוותי כיבוי והצלה שהוזנקו למקום מצאו שריפה מפותחת בדירה. במהלך עבודתם חילצו לכוד ומסרו אותו לגורמי רפואה שפעלו במקום. חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה קבעו את מותו של נער כבן 12 והעניקו טיפול רפואי לגבר בן 49 במצב קל לאחר ששאף עשן. נזק כבד נגרם לרכוש, הושגה שליטה על האש.


אליהו שור ז"ל, בן ה-12 שנספה בשריפה.

אם ובתה שניצלו בנס מהשריפה שפרצה בדירתם, פונו להמשך בדיקות בביה"ח שערי צדק עקב חשש שנפגעו משאיפת עשן.

הרב דוד דישי נהג אמבולנס איחוד הצלה שפינה לשערי צדק במצב קל את האמא והאחות של הילד שנהרג.

כמו"כ מטופל במקום האירוע לוחם אש שסובל מקשיי נשימה ומצבו יציב.

תיעוד: דוברות 'צוות הצלה'.

שמו של הילד שנספה: אליהו שור ז"ל, בן למשפחה ברוכת ילדים מחסידות שובו בנים מקהילתו של הרב גול.


גופתו הועברה למכון באבו כביר להמשך בדיקה וזיהוי. חוקרי משטרת מחוז ירושלים ומעבדת הזיהוי הפלילי הגיעו לזירה לטובת חקירת המקרה.

קרדיט צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל.

פראמדיק מד"א אורן בריל סיפר: "כשהגענו לרחוב ראינו את האש והעשן עולים מדירה בקומה האחרונה של בניין המגורים. לאחר שפעולות הכיבוי הסתיימו נכנסו לדירה וראינו את הנער שהיה מחוסר הכרה. הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו. גבר בן 49 שנפגע באורח קל משאיפת עשן טופל בחמצן במקום ופונה במצב יציב להמשך טיפול בבית החולים."

צילום: יוסי שמואלי תיעוד מבצעי מד"א.

אלי במברגר חובש איחוד הצלה מסר: "למרבה הצער צוותי הכיבוי איתרו בדירה ילד כבן 12 ללא רוח חיים. כמו כן: רופא ופרמדיק מצוות ניידת טיפול נמרץ של איחוד הצלה העניקו סיוע לגבר ואשה במצב קל שסובלים מבעיות נשימה עקב שאיפת עשן".

רשף רוני חזות, מפקד משמרת בתחנת הבירה, כיבוי והצלה ירושלים.

רמי דוויב חובש נוסף של איחוד הצלה מסר: "מדובר באירוע מצער וכואב – עקב אופי האירוע הגיעו למקום גם צוותי חוסן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה לסייע לבני המשפחה".

צילום: דוברות איחוד הצלה.

שלוימי היימליך ודודי רייכמן מתנדבי 'צוות הצלה' סיפרו: "הגענו לשריפה שפרצה בדירה בבניין מגורים בן 4 קומות, סייענו באיתור וחילוץ של לכודים וכן הענקנו סיוע רפואי לבעל הדירה בו פרצה השריפה. לצערינו הרב, לאחר סריקות – אותר כאמור ילד כשהוא ללא רוח חיים".

קרדיט תיעוד: דוברות 'צוות הצלה'.

משה חמד מתנדב זק״א: ״מדובר בשריפה שפרצה בקומה רביעית בבנין מגורים ככה״נ כתוצאה מקצר חשמלי, כשהגענו למקום הייתה המולה רבה, צוותים רבים של לוחמי האש פעלו בזירה ונלחמו בלהבות, לצערי, מתוך הדירה הבוערת חולץ ילד צעיר כבן 12 ללא סימני חיים עם כוויות קשות, פראמדיק מד״א במקום אישר את מותו. מתנדבי זק״א ירושלים טיפלו בכבוד המת.״


צילום: דוברות זק״א.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: