ראש הממשלה בוחן את הצעתו של אדלשטיין לביטול הבחירות – ישראל ביתנו: "מה שמנחה את נתניהו הערב זו לא טובת המדינה, אלה הפחד לאבד את השילטון"

ניסיון למנוע בחירות נוספות: אדלשטיין מצא מתווה בו קיימת אפשרות לביטול הבחירות באופן המותר מבחינה משפטית.

המתווה יתאפשר באמצעות מספר צעדים, כשהראשון בהם הוא כינוס נשיאות הכנסת – דבר שיאפשר לבטל את פגרת הבחירות ולהחזיר את הכנסת לפעילות.


לאחר שתחזור לפעילות, יהיה אפשרי לחוקק חוק חדש שיאפשר לבטל את הבחירות למרות שכבר הוכרזו.

הסיכויים לקיום המתווה הם נמוכים מאוד כרגע, שכן על מנת לבצעו יש צורך ברוב רחב בכנסת.

מהליכוד נמסר: ראש הממשלה נתניהו מתייחס בכובד ראש ליו״ר הכנסת אדלשטיין והוא יבחן את הצעתו בימים הקרובים.

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין כתב בטוויטר: ״המשך תהליך הבחירות-הפרת אמונים כלפי אזרחי ישראל שמפסידים מליארדים רק בגלל פסילות אישיות של ראשי מפלגות שונים. עשרות חכים מכל הסיעות פנו אלי למציאת פתרון לביטול פיזור הכנסת. מצאתי מתווה פרלמנטרי ויש אפשרות לבטל את הבחירות המיותרות בתולדות ישראל.חובתנו לאפשר לכנסת ה 21 להמשיך לתפקד״

‏מכחול לבן נמסר: "עוד ספין מבית היוצר של נתניהו. אין שום משא ומתן עם כחול לבן. נתניהו גרר את המדינה לבחירות מיותרות, וישלם את המחיר בקלפי"


ישראל ביתנו אמרו בתגובה: מה שמנחה את נתניהו הערב זו לא טובתה של מדינת ישראל, אלא הפחד לאבד את השלטון. דווקא נתניהו, שפעמיים בתוך חצי שנה פיזר את הכנסת, התחיל להפנים שאזרחי ישראל לא מקבלים את הגישה "שאלוהים לשלטון בחרתנו". "ישראל ביתנו" תתמוך אך ורק בממשלה רחבה, שתורכב משלוש המפלגות: "ישראל ביתנו", "הליכוד" ו"כחול לבן".

‏יו"ר מרצ תמר זנדברג: "מדהים לראות איך נתניהו משתמש במדינה כמו הצעצוע האישי שלו. רק לפני חודש הפך עולמות כדי להקדים את הבחירות, ועכשיו כשגילה שלציבור נמאס מהמשחקים האלה, הוא עושה פרסה. אני קוראת לכל המחנה והחברים באופוזיציה, אל תושיטו לו יד"

שר האוצר משה כחלון בטוויטר:
הבחירות הקרובות מיותרות, יקרות ומזיקות למשק. כל יוזמה שתביא לביטולן מבורכת.שר החינוך,

הרב רפי פרץ אמר: ביטול הבחירות משמעותם ביטול הקיצוץ בתקציב החינוך. אני מברך ותומך ביוזמה שתחסוך מיליארדי שקלים למשק ותסייע ליציבות השלטונית במדינת ישראל.

מיהדות התורה נמסר:

כפי שהודענו בעבר, הבחירות החוזרות מיותרות ובזבזניות שנגרמו בגלל גחמה של איש אחד.

אין לנו כל בעיה להתמודד שוב בבחירות ונדע להוכיח את כוחנו בעזרת השם.

אם נידרש לביטול הבחירות – נבחן מי ומי השותפים הפוליטיים במהלך כזה ורק לאחר מכן נכריע.

השרה גילה גמליאל בחשבון הטוויטר: יש לנו אחריות לאומית לבטחונה, כלכלתה וצמיחתה של מדינת ישראל ואני מברכת על המאמץ למנוע בחירות נוספות בעת הזאת.
אני קוראת לכל סיעות הבית לתמוך במהלך ולאפשר את המשך כהונת הכנסת ה-21.

יו"ר חד"ש – תע"ל ח"כ איימן עודה: "נתניהו יזם בחירות ואנחנו הולכים אליהם בראש מורם. חייבים לשלוח את ביבי וסמוטריץ' לאופוזיציה כדי למנוע את חוקי החסינות, סיפוח ואפרטהייד."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: