תגובות

אחרי שדילג על גופה בזירת רצח: ניצב חכרוש הודיע על פרישה מהמשטרה | צפו

אחרי 44 שנות שירות ושבוע לאחר הפרסום ב'הארץ', שבו תועד כשהוא מדלג מעל גופת קורבן בזירת רצח לפני למעלה משנה, ביקש אתמול ניצב ג'מאל חכרוש מאנשי אגף סייף במשטרה לפרוש מהשירות.

אתמול נפגש ניצב חכרוש עם מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי ובפגישתם במטה הארצי בירושלים ביקש ניצב חכרוש לפרוש מתפקידו.


השניים סיכמו על פרישתו המיידית ועל כך שהיום יכנס ניצב חכרוש את שוטריו באגף "סיף" וישוחח עמם.

המפכ"ל כיבד את בקשתו, הודה לו על שירותו כפורץ דרך במשטרה וכמי שהוביל תהליכים משמעותיים לקירוב הערבים והיהודים במדינה ואיחל לניצב ג'מאל חכרוש בהצלחה בהמשך הדרך.

גע הדילוג על הגופה ובריחה מהזירה. באדיבות: עיתון הארץ.

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, מסר בהמשך להודעתו של ניצב ג׳מאל חכרוש על פרישה ממשטרת ישראל, ״לניצב חכרוש שמורות זכויות רבות שדבר לא יכול למחוק. הוא היה פורץ דרך ודמות שאפשרה לחברה המוסלמית לחלום ולהעז לשאוף לדרגות הגבוהות ביותר במשטרת ישראל. אני מודה לניצב חכרוש על 44 שנות שירות ציבורי״.

השר הוסיף, ״החלטתו של ניצב חכרוש לפרוש בעקבות התקרית שהובאה לעיני הציבור בימים האחרונים היא ראויה. עבודת צוות הבדיקה שמינה המפכ״ל תמשיך לברר את שאלת ההיכרות לכאורה של גורמי המשטרה עם הנושא – בין היתר, ממתי מי מהמשטרה הכיר את הנושא, לאילו דרגים הגיע המידע, מה היקף המידע שהגיע והמועד שבו הוא התקבל אצל מי מהגורמים במשטרה. כמו כן, האם ננקטו צעדים כלשהם בעקבות המידע״.

כזכור, לפי הדיווח, חכרוש, שעמד בראש האגף לסיכול פשיעה בחברה הערבית, הגיע למפעל, השייך לבני משפחת אמארה, שהיו מצויים בסכסוך על חלקת אדמה, בכדי לשלם על הזמנה שביצע. בעודו שוהה במפעל, התפתח ויכוח בין הדוד לאחיינו – עד לעימות פיזי ביניהם, שהגיע לכדי דקירה של האחיין בחזה. האחיין, דידה אל המדרגות בעודו צועק ואוחז בחזהו, שם התמוטט וקרס.


כפי שנחשף בתיעוד שפורסם, חכרוש יצא, ראה את הנדקר שרוע על המדרגות – אך בחר לדלג מעליו, דילוג שגרם לו למעוד מעט, ולאחר מכן המשיך בדרכו החוצה, מבלי להעניק סיוע לנדקר ומבלי לתפוס פיקוד על האירוע.

מדוברות המשטרה אגף סי'ף נמסר:

"לא נרתע, ממשיך קדימה!

שילוביות ערבי ישראל במדינת ישראל בכלל ובמשטרת ישראל בפרט, הוא רעיון ותהליך גדול יותר מכל אדם. מתן שירותי המשטרה לציבור הערבי הינה משימה חשובה, מקומי בתהליך ההסטורי הזה ידועה ואין מחלוקת על כך.

האחריות הכבדה שהמדינה הטילה על כתפי לא ניתנה לי באופן שרירותי, כי אם מתוך אחריות כבדה שאני יכול להוביל מהלך שכזה. חרשתי תלמים, סללתי דרכים לא ידועות, בין המדינה והחברה הערבית.

כאשר אני עומד מול המראה אין בי כל חרטה על דרכי, רבים רואים בי לאורך הדרך כפורץ דרך, ואם השפעתי ולא במעט לתרום לחברה שוויונית וטובה יותר במדינת ישראל דיינו.

מאז מוניתי לניצב פעלתי רבות לשיפור השירות המשטרתי בחברה הערבית כדי לקרבם לקונצנזוס הישראלי.

בכל 44 שנים של עשייה בכל תפקיד פיקודי, פעלתי באופן מקצועי ומתוך נאמנות למשטרת ישראל ולערכיי קצין משטרה.

הובלתי מהלך משמעותי להקמת אגף לסיכול הפשיעה בחברה הערבית, אך משימה זו גדולה מעבר לאנשים העוסקים בה.

העיסוק הצדדי בשבוע האחרון, עלול לפגוע בעיני במהלך הגדול יותר. בשל אחריותי האישית, אני מודיע כי החלטתי לפרוש מהמשטרה לאלתר.
אין בי חרטה על דרכי, מסע ההשמצות השיטתי פוגע בי ובמשפחתי.

קיבלתי החלטה על פרישתי והודעתי על כך למפכ"ל המשטרה.

אני יוצא לדרך חדשה ומסתכל לאחור בגאווה עצומה על הקריירה ארוכת השנים.

אני בטוח שיש בי את העוצמה הדרושה והמנהיגות לתרום לחברה הערבית ואני מתכוון להמשיך ולפעול לקידום הנושא."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: