תגובות

אזהרה לציבור: בחודשים האחרונים יש עלייה בהונאה ובפישינג | כך תינצלו

משטרת ישראל מבקשת להביא לידיעת הציבור כי בחודשים האחרונים אנו מזהים עלייה בעבירות הונאה וקבלת דבר במרמה שמבוצעות בעיקר נגד קהילות יוצאי חבר העמים, באמצעות יצירת קשר טלפוני והתחזות העבריינים לאנשי חוק/ נציגי בנק וחברות אשראי. מגמה זו באה לידיי ביטוי בתלונות המוגשות במשטרה שבמרכזן עומד דפוס פעולה דומה.

דפוס הפעולה:


1) הקורבן מקבל שיחת טלפון ובה עבריין המתחזה לעובד בנק/ חברת אשראי, ומזהיר את הקורבן מפני ניסיון לפרוץ לחשבונו האישי.

2)בחלק מהמקרים, לאחר השיחה הראשונית לכאורה מחברת האשראי/ בנק, יוצר קשר עם הקורבן אדם המתחזה לאיש חוק או שוטר, הדורש ממנו את פרטיו המזהים כולל פרטי גישה לחשבון הבנק באמצעות אפליקציה, וזאת באמתלה של לבלום את ניסיון הפריצה לחשבונו, ומוקמת הלוואה בשמו. במקרים אחרים, נאמר לקורבן שכרטיס האשראי שלו בוטל והוא נדרש להפקיד כסף לחשבון 'האשראי החדש' שנופק לו ע"י חברת האשראי.

3) בשלב זה, הקורבן נדרש למשוך במזומן את כספי ההלוואה שהופקדו בחשבונו, ולהעבירם לידיו של אדם שמגיע לפגוש בו. או להפקיד כסף לחשבון האשראי החדש שנפתח לו כחלופה לאשראי שבוטל, וזאת באמצעות עמדות ציינג'ים/ 'מזומן בזמן' הפרוסות במקומות שונים בארץ.

4) השיחות המתחזות מתקבלות ממספרי טלפון אמיתיים של חברת האשראי/הבנק/תחנת המשטרה.

חשוב לציין – אם אין בידיכם אינדיקציות המעידות על כך שאכן חשבון הבנק האישי שלכם נפרץ – יש להניח שמדובר בהונאה וליצור קשר באופן אישי עם הבנק \ חברת האשראי עפ"י המספרים המפורסמים באתרים הרשמיים.


בנוסף, בימים האחרונים מתפרסמת מתקפת פישינג חדשה אצל משתמשי אינסטגרם. פרופילים מזויפים מתייגים חשבונות ישראליים ומבטיחים לקבל את "אייפון 13 פרו" הנחשק – רק אם ישלמו 10 שקלים בודדים. לצערנו, חלק מהמשתשמים האמינו להונאה.

בפרופיל מצורף לינק, בו נדרש המשתמש למסור פרטים אישיים – כולל כתובת מייל ומספר כרטיס אשראי – במטרה לשלם את עלות המשלוח. אלא שמאותו הרגע פרטי הכרטיס נמצאים אצל התוקף – שיכול לעשות בו שימוש חופשי.

אנו ממליצים להעביר הודעה זו לבני משפחה וחברים על מנת להזהיר אותם משיטת הונאה זו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: