לקראת ישיבת הממשלה: שיירת האלופים והתנועה לאיכות השלטון התייצבו מחוץ למשרד רה״מ

לקראת ישיבת הממשלה, בה תעלה לדיון ההצבעה על הקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הצוללות וכלי השיט, עלו הבוקר מלטרון למשרד רה״מ כמאה רכבים ובהם צמרת מערכת הביטחון לשעבר עם פעילים רבים של התנועה לאיכות השלטון וארגון חקירה עכשיו.

קרדיט צילום: באדיבות התנועה לאיכות השלטון.

יו״ר התנועה לאיכות השלטון, עו״ד ד״ר אליעד שרגא: ״אחרי שלוש שנים של מאבק ציבורי שהובילה התנועה לאיכות השלטון, באמצעות עתירה לבג״ץ, רתימת עשרות רבות של בכירים לשעבר במערכת הביטחון, מחאה בשטח וסבב פגישות עם שרים רבים – הגיע רגע האמת.


אנו מצפים מכל חברי הממשלה להצביע בעד. זו אינה סוגיה פוליטית – זו סוגיה הנוגעת לקודש הקודשים של מדינת ישראל. את הפגיעה חסרת התקדים שהייתה בביטחון הלאומי חייבים לחקור לעומק. אין ברירה אחרת, פשוט אין. את הלקחים חייבים להפיק״.

קרדיט צילום תמונה וסרטון: בן כהן.

שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון מחוץ לישיבת הממשלה: ״לא האמנתי שמישהו יעדיף בצע כסף על חשבון פגיעה בביטחון המדינה, זה היה מחוץ לגבולות החשיבה שלי. אפשר לומר – סוף סוף. זה קורה בזכות אנשים טובים שאכפת להם מהמדינה ושהתגייסו להחזיר את המדינה למסילה. ישר כח לכם ולתנועה לאיכות השלטון״.

הרמטכ״ל לשעבר דן חלוץ מחוץ לישיבת הממשלה: ״הגענו לרגע ההכרעה. עוד ארוכה הדרך עד שנשלים את המהלך ונגיע לחקר האמת. באנו לכאן לתמוך ולקרוא לכל השרים שעדיין מתלבטים – הקמתה של ועדת חקירה היא צורך חיוני שנועד לשרת את ביטחונה של מדינת ישראל. היא אינה מונעת מיצר נקמני, אלא מתוך רצון לברר מה אירע בסדרת האירועים החמורים שנקראים פרשיות הצוללות וכלי השיט. הוועדה חייבת להיות מורכבת מצוות שאינו נתון במחלוקת״.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: