שיסף את גרונה והעלים ראיות: מוחמד לבאבידי "הקצב מעכו" נשלח ל-21 שנות מאסר

‏בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (א') 21 שנות מאסר על מוחמד לבאבידי, שהורשע בחודש אוקטובר ברצח חברתו אימאן עווד בדירתם בעכו בדצמבר 2018. לבאבידי, בן 40, אב לשתי בנות, עזב את הבית לפני כארבע שנים כדי לגור עם אימאן אחמד עווד בת 26, בת הזוג החדשה שלו, וכמה חדשים אחר כך דקר אותה למוות.

במסגרת הסדר טיעון, הורשע לבאבידי ברצח בכוונה תחילה, אך הוסכם שבשל תסמונת נפשית שאיתה הוא מתמודד יש נסיבות של אחריות מופחתת.


מעובדות כתב האישום המקורי שהוגש באמצעות עו"ד מאיה חזן – דהאן עלה כי על רקע מערכת יחסים מתוחה בין לבאבידי לאימאן וקנאתו לה, הוא החליט להמיתה.

הרצח התרחש ב-11 בדצמבר 2018, בסביבות השעה 11:00 חזר לבאבידי לדירה בה התגוררו השניים ברחוב הרצוג 4 בעכו. נטל סכין השייכת לקצביה שבבעלות משפחתו ושבה עבד, אותה הביא לדירה שלושה ימים קודם לכן, ניגש לחדר השינה שם שהתה אימאן, ובעודה היא מנסה להתגונן מפניו הוא דקר אותה שוב ושוב ושיסף את גרונה.

מיד לאחר הרצח עשה לבאבידי פעולות רבות במטרה ליצור לעצמו אליבי שקרי ולהסתיר את מעורבותו במותה, ואף יצר מצג שקרי לפיו היא בחיים. הוא השליך את כלי הרצח ובגדיו למיכל האשפה שחנה מחוץ לבניין, שלח מסרונים מהטלפון הנייד של אימאן המנוחה לעצמו ולבני משפחתה ונסע למקומות שונים. השוטרים לא האמינו לו לרגע. הוא נעצר ביום האירוע ומאז מוחזק מאחורי סורג ובריח.


תגובות לכתבה:

  1. משה

    הא.. הוא ערבי מוסלמי..
    חשבתי שהוא שוודי..

כתיבת תגובה: