תיעוד: שוטרים תקפו נכה בלי רגל בהפגנה בבית שמש – ‏המשטרה: "ניסיון מכוער להכפיש את השוטרים"

הערב פורסם סרטון מהעימותים עם השוטרים בהפגנה בביצ שמש, בתיעוד נראה מפגין נכה מתמודד עם נסיון לפנותו מהמקום כשברקע נשמע צעקות: "אין לו רגל, הוא נכה, תעזבו אותו."

צילום: החדשות החמות.


סרטון נוסף שתועד הערב: נער חרדי סקרן שמשקיף על ההפגנה ממרפסת סמוכה, נגרר בכוח על ידי שוטרי היסמ ובסוף אחד מהם זורק אותו באוויר ללא כל הצדקה.

מהמשטרה נמסר: בשעות האחרונות מופץ ברשתות החברתיות סרטון מתוך הפגנה בלתי חוקית לפני מספר שעות בעיר בית שמש.

כפי שניתן לראות בתיעוד שפורסם ובזה המצורף, מדובר במפגין שחסם את הכביש בכוונת תחילה, יחד עם מפרי סדר אחרים במטרה למנוע מעבר ותנועת רכבים, לשבש את חיי התושבים, הכל תוך שהוא מסרב להישמע לדרישות השוטרים לפנות את הציר וקורא לעברם קריאות גנאי.

צילום: דוברות המשטרה.


במהלך פינוי מפרי הסדר מן הכביש ע"י השוטרים שבוצע בהתאם לנהלים, הבחינו השוטרים כי מדובר באדם נכה בעקבות פרוטזה שהתנתקה מרגלו. השוטרים השיבו אותה אליו ושוטר נוסף שוחח עמו על מנת לסייע לו לקום ולפנות את הכביש מיוזמתו.

אנו מצרים על כל ניסיון מכוער להכפיש את השוטרים,שכפי שניתן לראות גילו מחווה אנושית כלפי אדם שהפר את החוק והסדר כשבאותו הזמן שהשוטרים מסייעים לו מוסיף וקורא להם נאצים.

ח"כ ישראל אייכלר בתגובה לסרטון בבית שמש:

תוצאות ההסתה המשתוללת בתקשורת ובפוליטיקה לא איחרו לבוא. הבריונות של משטרת ישראל חוצה גבולות תוך גיבוי ישיר ועקיף מראשי ערים ומחברי כנסת שמסיתים נגר המגזר החרדי.

בעבר הצבענו על הסכנה ואמרנו כי בדרך הזו נגיע לשפיכות דמים, הערב אנחנו כבר על הסף. לקחו יהודי נכה ברגלו והתאכזרו אליו באופן שמזכיר תקופות אפלות בעם היהודי.

על פי העדויות למרות מחאת ההמונים המשיכו השוטרים בהתנהגות הגסה והאכזרית הזו, עד כדי איבוד צלם אנוש.

אבל אשמים אנחנו שלא הצלחנו להילחם לפיטורי השוטרים אחרי המקרה הנורא של הנער המיוחד יענקי בל"ג בעומר.

הפעם, השר לביטחון פנים והמפכ"ל חייבים להשעות מידית את השוטרים האשמים, אחרת יש להביע את הזעקה שתהדהד מקצה העולם ועד קצהו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: