מסמך ירדני מוכיח: נכסי "שייח' ג'ראח" השנויים במחלוקת בירושלים – הם בבעלות יהודי

מסמך באנגלית ממשרד החוץ והיוצאים הירדן מוכיח שנכסים בשכונת שייח' ג'ראח בירושלים (הידועה כיום בשם שמעון הצדיק) הם בבעלות יהודית.

החוזה בין ממלכת ירדן לסוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם בשנת 1954, שפורסם בשנה שעברה על ידי סוכנות הידיעות הרשמית של ירדן פטרה, מתעד הסכם ל"פרויקט דיור עירוני של רובע שייח ג'ראח, ירושלים".


קרדיט תמונה: ממלכת ירדן, אונר"א / סוכנות הידיעות פטרה.

המסמך הירדני הרשמי מוכיח בעלות יהודית על הבתים השנויים במחלוקת כיום בשכונת שמעון הצדיק, עם חותמות רשמיות עדכניות המוכיחות את אמיתותו המשפטית.

המסמך, שנשמר בארכיון אונר"א ב-14 באפריל 2021, והוטבע על ידי ממשלת ירדן ב-20 באפריל 2021, מראה שהפרויקט נועד לספק דיור לעשרים ושמונה משפחות בירושלים.

על פי תיאור הפרויקט, נכתב בחוזה "שתיים ושלוש עשרה יחידות דיור תאומות יוקמו ברובע שייח ג'ראח בירושלים על נכסים יהודיים לשעבר שהושכרו על ידי האפוטרופוס לנכסי אויב.

המסמך התגלה בעקבות פנייה משנת 2019 של שגרירות הרשות הפלסטינית בעמאן, בבקשה לקבל עותקים מאושרים של כל חוזי החכירה, התכתבויות, רישומים ורשימות שמות הדיירים בשייח ג'ראח.


אחרי שהתבצרו ואיימו בהצתה: הפינוי בשמעון הצדיק נדחה | תיעוד

כזכור, המשטרה פינתה בשבוע שעבר, נכס אחר בשכונת שייח ג'ראח, לאחר מאבק של שנים עם משפחות הפולשים המתגוררות בנכסים, קבעו בית משפט השלום בירושלים, בית המשפט המחוזי בירושלים ובית המשפט העליון בישראל כי יש לפנות את הבתים הללו כדי לאפשר לעירייה להקים בו בית ספר לחינוך מיוחד ושישה גני ילדים לילדים ערבים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: