תגובות

צפו: רעולי פנים תקפו הבוקר באלות פעילי שמאל – והציתו את רכבם

רעולי פנים תקפו הבוקר באלות פעילי שמאל מהארגונים "רבנים לזכויות אדם" ו"קואליציית המסיק" שהגיעו כדי לסייע לחקלאים ערביים באזור בורין ליד שכם ואף הציתו את רכבם של אותם פעילי שמאל. 3 פעילי שמאל נפצעו בארוע.

ממשטרת ישראל נמסר: "הבוקר הגיעו לאזור גבעת רונן שבשומרון מספר פלסטינים ואזרחים ועסקו בנטיעות שתילים, לטענתם במהלך הנטיעות הגיעו מספר רעולי פנים החלו לתקוף אותם וליידות לעברם אבנים והציתו רכב. כתוצאה מהאלימות מספר אזרחים נפצעו קל (עפ"י גורמי הרפואה) ומטופלים במקום ע"י כוחות הרפואה.


כוח צבא הגיע למקום והמעורבים כבר התפזרו.
כוחות משטרה ומז"פ הגיעו למקום והחלו באיסוף ממצאים ונפתחה חקירה."

עוד הוסיפיו כי "משטרת ישראל תפעל בנחישות וביד קשה לאתר את פורעי החוק ותביא לתפיסתם והבאתם לדין."

ממועצת יש״ע נמסר: "מזועזעים מהתמונות מהאירוע החריג בסמוך לכפר בורין, התנהגות חמורה כזו נוגדת את ערכי עם ישראל ופוגעת בהתיישבות. זו לא דרכינו. אנו קוראים לכוחות הביטחון לחקור את האירוע, ולמצות את הדין עם המתפרעים."

מארגון 'שלום עכשיו' נמסר: "המאחז גבעת רונן הוא אחד מחמשת המאחזים שסביבם מתרחשים הכי הרבה אירועי אלימות מתנחלים. כשההנגה הפוליטית מגבה, והממשלה מתרפסת פעם אחר פעם מה הפלא שהאלימות ממשיכה להשתולל. שר הביטחון חייב להורות על פינוי מאחזי הפרא הלא חוקיים המהווים מוקדי אלימות מתנחלים."

ח״כ עאידה תומא-סלימאן: ״אלימות מתנחלים אינה תופעת לוואי לכיבוש. היא אחד מיסודותיו וכלי להנצחתו. ראשית כלפי הפלסטינים כדי לגרשם ולטהר את השטח מהם, ובהמשך נגד פעילים ישראלים כדי למנוע כל סולידריות ומאבק משותף. עקירת האלימות כרוכה בעקירת ההתנחלויות.״אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: