לכבוד שבוע ט״ו בשבט רב הכותל נשא דברי חיזוק בישיבה שהוקמה לבחורים אמריקאים

רב הכותל, הגר"ש רבינוביץ, ערך השבוע סעודת ט"ו בשבט לבחורי ישיבת "בית דוד" בירושלים, המיועדת לבחורים אמריקאים וידועה בשיטת החינוך הייחודית. במעמד השתתפו ראש הישיבה הגאון רבי אברהם ויזנפלד ומנהלי הישיבה הרב חיים מאיר דושינסקי והרב ישראל גרינברג

רב הכותל והמקומות הקדושים הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט״א הגיע השבוע לביקור מרומם במיוחד בהיכל ישיבת ״בית דוד״ הירושלמית שם הוא נשא דברי חיזוק ממושכים לעשרות בחורי הישיבה כשלאחר מכן הוא ערך במקום סעודת ט״ו בשבט בהשתתפות כלל בני הישיבה, ראשיה ורבניה.

המעמד המיוחד שנערך בהיכל ישיבת ״בית דוד״ בירושלים נפתח בדברי חיזוק מיוחדים שנשא הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט״א. דבריו שנאמרו בעברית תורגמו על ידי ראש הישיבה הגאון רבי אברהם ויזנפלד לשפה האנגלית לטובתם של בחורי הישיבה שמגיעים מארצות הברית.

בדברי החיזוק התמקד רב הכותל והמקומות הקדושים בעומקו של ראש השנה לאילנות וקרא לבחורים לקבל קבלות טובות בכדי שזה יהווה בעבורם כשאיפה לגדלות. הגר״ש רבינוביץ ציין כי הוא לא יכול לדעת מה כל בחור צריך לקבל על עצמו אך בוודאי ראש הישיבה שמסור לתלמידים באופן מעורר השראה יידע לכוון כל בחור ובחור. רב הכותל אף הוסיף בבדיחותא כי הוא גם הרב של הישיבה שכן היא ״מקום קדוש״, כך לדבריו.

לאחר מכן ערך הגאון רבי שמואל רבינוביץ את סעודת ט״ו בשבט בהיכל הישיבה יחד עם ראש הישיבה הגאון רבי אברהם ויזנפלד ומנהלי הישיבה הרב חיים מאיר דושינסקי והרב ישראל גרינברג אשר שוררו יחד שירי התעלות ושמחה לכבוד היום.

עם סיום המעמד ניגש רב הכותל והמקומות הקדושים לקבוע מזוזה בחדר הכושר של הישיבה שנועד לשרת את עשרות הבחורים. יצוין, כי ישיבת ״בית דוד״ נועדה לבחורים אמריקאים והיא ידועה היטב בעולם הישיבות בשיטת החינוך הייחודית שלה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: