תגובות

הפגנת המאה: 20,000 איש השתתפו בהפגנת פעילי המחנה הלאומי

הערב (ג') התקיימה הפגנת ענק של פעילי המחנה הלאומי ב-100 צמתים וגשרים בכל הארץ החל מדן ועד אילת עם עשרות חברי כנסת שהצטרפו למחאה על אובדן הערכים הציונים, הרדיפה המשפטית, והפגיעה בזהותה היהודית של מדינת ישראל תחת הקריאה "ישראל בסכנה- רוצים מדינה יהודית"

חברת הכנסת קטי שטרית בהפגנה בגשר המיתרים בירושלים.

חבר הכנסת אבי מעוז בהפגנה בגשר המיתרים בירושלים.

למעלה מ-20,000 איש השתתפו הערב (ג') בהפגנת הענק של פעילי המחנה הלאומי עם בכל חלקי הארץ מאילת ועד הגולן ב-100 צמתים וגשרים ובמקביל התקיימה עצרת תפילה בכותל המערבי בהובלת ארגון הידברות. דתיים, מסורתיים, חילונים וחרדים שאחדו כוחות. את ההפגנה ארגנו פעילי ימין של המחנה הלאומי.

גם ברחבי בנימין יצאו מפגינים לצמתים. כך בצמתים שבכביש 60 (עלי, שילה, עפרה, גבעת אסף, מעבר מכמש, אדם, מעבר חיזמא, נוה צוף וצומת שילת).


ראש מועצת בנימין ישראל גנץ נכח בכמה מהצמתים ואמר: "יש היום שרת תחבורה שלא מוכנה להרחיב את הכביש כי הוא ביהודה ושומרון, ממשלה שנותנת לערבים לבנות אלפי בתים מסביב להתיישבות ובמקביל תוקעת בנייה יהודית. כאן לא מאפשרים לבנות גן ילדים ומשאירים משפחות בלי חשמל סדור, אבל לבדואים בנגב מחברים לחשמל קבע.
לדבר הזה לא נסכים! כל הארץ שלנו. מדרום עד צפון דרך יהודה ושומרון. לא נשתוק כל עוד הממשלה הזו תמשיך בדרך הזו".

צילום: דוברות בנימין.

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) השתתף הערב בהפגנת הימין שהתקיימה בירושלים. במהלך הערב, דיבר מעוז על תפקידו של עם ישראל, ופירט באילו דרכים הממשלה פועלת נגדו. "השבת נקרא בתורה בע"ה את הייעוד המופלא והגדול שהקב"ה ייעד לעם ישראל: "ואתם תהיו לי ממלכת כוהנים וגוי קדוש". זה הייעוד שלנו, זה התפקיד שלנו, ולא להסתפק בלהיות הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון מרן הרב קוק זצ"ל מסביר שהשאיפה שלנו מאז ימי האבות היא להראות לעולם שלא רק יחידים יכולים להיות קדושים ועליונים, אלא שהאומה כולה יכולה לחיות חיים אלוקיים על פי רצון ד'. אבל התפקיד והייעוד שלנו, זה בדיוק מה שהממשלה הנוכחית נלחמת כנגדו: ממשלה שמכחישה את ייחודו של עם ישראל, על ידי הכרה ברפורמים. ממשלה שמכחישה את ההבדלה שבין ישראל לעמים, ורוצה לקדם רפורמה בגיור שאינה מקובלת על הרבנות הראשית ותערבב את הגויים בתוך עם ישראל. ממשלה שמטשטשת את הזהות היהודית של רשות הרבים, של מדינת ישראל ומקדמת תחבורה ציבורית בשנה. ממשלה שמטשטשת את מעמד המשפחה המקודש אצלנו מדורי דורות ומקדמת את שינוי הטפסים מאב ואם להורה 1 והורה 2. אבל עם ישראל חי ובריא".

לדבריו של מעוז, "הציבור הרחב שמחובר לזהותו, ליהדותו, למסורתו ולארצו מבין את עומק הסכנה שבממשלה הזאת עם ישראל הולך ומתעורר, ועם ישראל לא ישתוק כנגד האיום הרוחני התרבותי הזה, ובע"ה נפיל את הממשלה הזאת בהקדם, והממשלה תחזור לידיו של עם ישראל, שימשיך להתעלות ולשוב אל עצמו ואל זהותו. במהרה בימינו אמן".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר: "משמח לראות שעם ישראל מתעורר ויוצא לצמתים ולגשרים בכל רחבי מדינת ישראל להפגין נגד הממשלה הרעה הזו, ואין לי ספק שבסוף אנחנו ננצח, כי אנחנו חייבים לנצח. למען הילדים שלנו, שיוכלו לחיות במדינה יהודית".


מארגני ההפגנה מודים לעשרות אלפים שהגיעו ואמרו כי: "אנחנו מודים לעם ישראל שהתאחד הערב מדן ועד אילת למען מטרה חשובה. אובדן הערכים והדרך של הממשלה מהווה סכנה ממשית לקיומה וזהותה של המדינה, ולכן אנחנו חייבים לצאת לרחובות. אנשים מכל הקשת הציבורית התחברנו כאחד בכל הצמתים והגשרים ברחבי הארץ כמקשה אחת נגד התנהלותה של ממשלת ישראל.

אנו מודים לציבור הרחב שהצביע ברגליים כדי להזדהות עם המאבק. הממשלה שוכחת שאנחנו מדינה יהודית ודמוקרטית, שאבות אבותינו נלחמו להקימה, וכולנו אמרנו בקול ברור שאין לגיטימיות לממשלה הזאת. המחאה תמשיך לגדול ולצבור תאוצה עד שהממשלה הרעה תיפול.

מההפגנה בגשר המיתרים.

מההפגנה בכיכר צה"ל.
מההפגנה בצומת מעלה אדומים.


כיכר המשטרה חדרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: