טרור הבלונים: 14 שריפות פרצו בעוטף עזה ונגרמו מבלונים – בלון תבערה נפל בגן בקיבוץ סעד

צוותי כיבוי, קק"ל, רט"ג, גרורים צבאיים פעלו היום בגזרת מועצה אזורית אשכול ב-5 שריפות. בגזרת מועצה אזורית שער הנגב ב 3 שריפות כשאחת מהם גדולה במאגר ניר עם. ובמועצה אזורית שדות נגב ב 5 שריפות.
על רוב השריפות הושגה שליטה תוך דקות ספורות פרט ליער עלומים ולמאגר ניר עם .
לאחר חקירה שבוצעה ע"י חוקר שריפות מכבאות והצלה נתיבות ואשקלון השריפות נגרמו מבלוני תבערה.

שריפה נוספת פרצה בשעה האחרונה.


סה"כ שריפות מבלונים- 14.

ב‏שריפה באזור ניר עם האש התפשטה עד לאתר 'חליל הרוח' שנבנה לזכרו של אסף סיבוני ז"ל שנהרג באסון המסוקים.

מצפור אסף סיבוני ז"ל. קרדיט: ביטחון שער הנגב.


מצפור אסף סיבוני ז"ל. קרדיט: ביטחון שער הנגב.

בלון תבערה נפל בגן בקיבות סעד שבמועצה אעזורית שדות נגב. אין ילדים בגן והאירוע בשליטה.

צילום: רפי בביאן, בטחון שדות נגב.

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב:
"בלון תבערה בגן ילדים זה בדיוק כמו טיל בגן ילדים. אי אפשר להמשיך ולשתוק. כל יום יש שריפות בעוטף ואין שום תגובה הולמת מצד ישראל . החקלאים שלנו מתוסכלים והילדים שלנו גדלים לנוף של שריפות ולריח של עשן.
טרור בלוני התבערה חייב להיפסק. אני דורש מהממשלה לפעול באופן מיידי לפני שייקרה אסון חס וחלילה .בלון התבערה שנפל היום בגן הילדים במועצה יכול היה לגרום לאסון אם היה נוחת כמה דקות מוקדם יותר. קהילת שדות נגב חזקה ותעמוד בגבורה ובחוסן אחרי כל פעולה צבאית, אבל לא נוכל להמשיך ולספוג עוד ועוד בלוני תבערה ונפץ ולהמשיך לקיים את השגרה שלנו במציאות הזו".

קרדיט עוזי עזרן.

ח"כ אלון שוסטר ממפלגת כחול לבן, נציג עוטף עזה בכנסת, מגיב לשריפות האחרונות בעקבות טרור בלוני התבערה בעוטף עזה:

"שוב שטחים בעוטף עזה עולים בלהבות. הפעם הכה הטרור בנקודה יקרה במיוחד ללבי: מצפור אסף סיבוני, חלל אסון המסוקים, שהוקם על ידי שלומית סיבוני, אמו, נשרף היום כליל בעקבות טרור התבערה. שוחחתי כעת עמה ועם בתה, דפנה, ושאבתי עידוד מהרוח הנחושה שלהן, שאמנם כואבת אך כבר מחשבת את הצעדים הבאים לשיקום הנקודה.

לרה"מ ושר הביטחון כל זה כמובן לא מזיז. שריפת אתרי הנצחה לחללי צה"ל או שדות חקלאיים, בדיוק כמו מותם של 4 אזרחים בסבב הלחימה הקודם, אינם תמריץ מספק לשינוי מדיניות הסטטוס קוו מול רצועת עזה, והעתיד היחיד שהוא מבטיח לתושבי העוטף הוא בבחינת "מה שהיה הוא שיהיה".

למפלגת כחול לבן יש אלטרנטיבה ברורה – במקום להיגרר אחרי חמאס, ניזום בעזה מהלך כפול: מחד גיסא, תגובה רבת עוצמה על כל התגרות והפעלת אלימות לשטחנו, ומאידך גיסא מהלך משותף עם גורמים אזוריים שיציג בפני תושבי עזה אפשרות לחיים טובים יותר, ויבהיר להם שמה שעומד בינם לבין חיים אלה הוא תוקפנות חמאס כלפי ישראל."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: