תגובות

איתות לממשלת ישראל – המאבק נמשך: מעל 1,200 בחורי ישיבה צעדו לחומש וערכו סדר ט"ו בשבט

בחומש ממשיכים במאבק הנחוש נגד הכוונה להרוס את הישיבה ולסגור את צפון השומרון לכניסה ליהודים.

הערב (ראשון) צעדו לחומש למעלה מ-1,200 תלמידי ישיבות מכל רחבי הארץ, שהצליחו לעקוף את מחסומי הצבא שהוקמו לאחר רצח יהודה דימנטמן הי"ד ומאז חוסמים את הכניסה לצפון השומרון בפני יהודים. תלמידי הישיבות צעדו במשך כשעתיים דרך כפרים ערביים, בליווי יוצאי יחידות קרביות נושאי נשק, והם עורכים כעת סדר ט"ו בשבט חגיגי במקום.


האירוע נערך לציון השלושים לרצח תלמיד הישיבה, יהודה דימנטמן הי"ד, שנרצח לפני כחודש בפיגוע ירי בכניסה לחומש.

מישיבת חומש נמסר כי בדרכם למקום, נתקלו הצועדים בכוחות צה"ל שניסו לחסום את דרכם ולמנוע מהם להגיע לחומש, בטענה כי מדובר באיסור על פי "חוק ההתנתקות" ולא איפשרו כניסת כלי רכב לכביש הגישה לחומש. הבחורים עקפו את המחסומים, וצעדו רגלית דרך השטח לעבר היישוב.

בישיבת חומש מדגישים כי מדובר במחסומים שלא הוצבו בציר המוביל לחומש כבר כמעט עשור – מה שמעיד היטב על הצעדים הבאים שמתכוונים לנקוט בממשלה ובמערכת הביטחון נגד המשך ההתיישבות היהודית במקום.

נזכיר כי החל מהרצח של יהודה דימנטמן ליד חומש, מספרים בישיבה על הצרת הצעדים ועל החלטה בדרג המדיני לפינוי חומש. בחודש האחרון עשרות אלפים הגיעו לחומש ולהפגנה בירושלים בדרישה שלא לתת פרס לטרור ולא להרוס את חומש.

בישיבה אומרים כי "בחודש האחרון אנחנו טוענים לקיומה של תוכנית מסודרת לביצוע התנתקות שניה בחומש. תוכנית שהתקבלה בדרג המדיני וקיבלה תאוצה עם הפיגוע הרצחני. אנחנו נעשה כל שיבכולתנו כדי למנוע מתן פרס לטרור וכדי להחזיר את הישיבה למסלול החיים הסדיר אותו ניהלה ב-15 השנים האחרונות – ללא מחסומים, וללא בסיס מג"ב קבוע במקום שנועד להצר את צעדי ההתיישבות היהודית בחומש, וכמובן ללא כתבי אישום בעוון ההתנתקות כמו זה שקיבל אך ביום שישי האחרון תלמיד הישיבה".


קרדיט סרטון ותמונות: ישיבת חומש.

מוקדם יותר הגיעו היום לחומש ח"כ שלמה קרעי מסיעת הליכוד, ח"כ אורית סטרוק מהציונות הדתית וחבר הכנסת אוריאל בוסו מסיעת ש"ס, יחד עם משפחת דימנטמן ורעייתו ובנו של יהודה, אתיה ודוד דימנטמן, וערכו במקום סדר ט"ו בשבט מצומצם.

בשעות הבוקר, עלתה המשפחה לקברו של יהודה, במלאת שלושים להירצחו, כאמור.

ח"כ ד"ר שלמה קרעי (הליכוד), אמר מהמקום: "‏הגענו לקיים סדר ליל ט"ו בשבט בישוב חומש כדי לחזק את בחורי הישיבה האמיצים והחלוצים.
בעז"ה חומש תוקם מחדש במהרה בימינו ותהווה סמל להעצמת ההתיישבות בארץ ישראל. יחד עם חברי הכנסת אוריאל בוסו (ש"ס) ואורית סטרוק (הציונות הדתית) ומשפחת יהודה דימנטמן הי"ד."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: