תגובות

ארה"ב: חמוש החזיק בני ערובה בבית כנסת רפורמי בטקסס – אחרי שעות הם שוחררו ללא פגע

חמוש מוסלמי נכנס לתוך בית הכנסת הרפורמי בית ישראל של הקהילה בקוליוויל שבטקסס, במהלך בר מצווה שאחרי תפילות השבת.

החמוש תפס את הרבאי ומספר מתפללים כבני ערובה. אחרי שעות רבות של משא ומתן, לוחמי ה-FBI פרצו למקום, חיסלו את החוטף ושחררו את בני הערובה.


על פי התקשורת המקומית, החמוש ממוצא מוסלמי פקיסטני וכאשר נכנס לבית הכנסת צעק "אללה אכבר" ואת שמו של מוחמד.

מדובר בבית כנסת רפורמי שמפעיל שידור חי מתפילות השבת בפייסבוק. הדיווחים מהמקום הגיעו מהאזנה לדף הפייסבוק של המקום שנסגר באמצע האירוע.

משידור החי במקום נשמע ונראה כי החוטף דיבר עם מישהו בטלפון ככל הנראה עם אחד מבני משפחתו ונשמע אומר "אני הולך למות. אל תבכו בשבילי."

בנוסף, החשוד דרש שישחררו את אחותו שנמצאת בכלא וצעק לכוחות הבטחון כי במידה והם ינסו להתקרב לזירה הוא יפגע בבני הערובה.


שמו של החוטף החמוש הוא: מוחמד אחמדאללה סידיקי, פרופסור לעיתונות בשנות ה-50 לחייו מפקיסטן המתגורר בארה״ב.

אחותו של החוטף שאותה מבקש לשחרר, היא עפיה סידיקי, מחבלת שהורשעה ונידונה ל-86 שנות מאסר, לאחר שרצחה סוכן FBI וניסתה לפגוע בחיילים אמריקאים.

כשש שעות אחרי החטיפה, אחד מבני הערובה יצא כשהוא בחיים. המשא ומתן נמשך שעות נוספות ואחרי כ-10 שעות מרגע החטיפה, לוחמי ה-FBI פרצו למקום, חיסלו את החוטף – ושחררו את כל בני הערובה בחיים.

שגריר ישראל בארה"ב מייק הרצוג אמר אחרי סיום האירוע: "אסיר תודה על כך שהחטופים שהוחזקו בקהילה בית ישראל בקולוויל, טקסס, ניצלו והוחזרו ליקיריהם. האירוע הנורא הזה הוא תזכורת לכך שאיום האנטישמיות קיים תמיד. יהודים לא צריכים לפחד להתפלל בבתי הכנסת שלהם. תודה לכל גורמי אכיפת החוק המקומיים והפדרליים שעזרו למנוע טרגדיה בשבת זו. נמשיך לעמוד לצד הקהילה היהודית בטקסס ונגד כל צורה של שנאה."

שגריר ישראל באו"ם ארדן: "תודה לאל לכל בני הערובה בטוחים. אני מודה לרשויות אכיפת החוק שהגיבו במהירות כדי להבטיח את שלומם. התקרית הנוראה הזו מזכירה לנו שמנהיגי ארה"ב חייבים לפעול היום. אסון ממתין אם לא יינקטו צעדים רציניים נגד האנטישמיות."

ממשרד החוץ הישראלי נמסר בתחילת האירוע: "שר החוץ יאיר לפיד דיבר עם ליביה לינק הקונסולית של ישראל ביוסטון, שנמצאת בדרכה לזירת האירוע, וקיבל עדכון במתרחש בשטח.

אנחנו עוקבים מקרוב על מצב בני הערובה ונמצאים בקשר הדוק עם רשויות החוק האמריקאיות."

יו"ר ועדת החוקה, חבר הכנסת, הרב הרפורמי, גלעד קריב (העבודה), אמר: "אנו נושאים תפילה לשלומם של המתפללים ורב הקהילה ומקווים שהאירוע יסתיים במהרה ללא נפגעים. אירוע זה ממחיש את הגורל המשותף ליהודים מכל הזרמים ותפוצות העולם. אני עומד בקשר עם מנהיגות התנועה הרפורמית בצפון אמריקה ומתפלל ביחד איתם לשמוע בשורות טובות בשעות הקרובות".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: