תגובות

"צמיגים רבים נמצאו במקום": בית כנסת הוצת ע"י ערבים במהלך השבת בדרום הר חברון | צפו

פשע שנאה במהלך השבת: מבנה בית כנסת במצפה זיו הוצת על ידי ערבים, ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי: "מצער שמבנה שהוקם לזכר שני חיילי צה"ל בוגרי סיירת אגוז שנהרגו מירי של חיילנו הוצת בפעם השלישית ואין בידי חיילנו לשמור על זיכרונם, חובה להחזיר את ההרתעה ומהר ולהעמיד לדין את המחבלים הפורעים".

מבנה בית הכנסת במצפה זיו הסמוך למעלה חבר שבמועצה האזורית הר חברון הוצת במהלך השבת ונשרף כליל על ידי ערבים, זו הפעם השלישית המצפה שהוקם לזכרם של שני בוגרי סיירת אגוז יהודה בן יוסף ויואב דורון שנהרגו בטעות מירי חיילו בשנת 2003.

בשנים האחרונות הוצתו מספר פעמים מבנים במקום על ידי ערבים ושוקמו לאחר מכן על ידי תושבי הר חברון תנועת ההתישבות אמנה , והמועצה.


קרדיט צילום: שמואל הרמתי.

מכבאות והצלה יו"ש נמסר: "לוחמי אש מתחנה אזורית יהודה פעלו השבת בשריפת בית כנסת במצפה זי"ו בדרום הר חברון, סמוך ליישוב "מעלה חבר". חוקר שריפות מטעם כבאות והצלה לישראל החל בחקירת האירוע יחד עם חוקרי המז"פ ממחוז ש"י של משטרת ישראל בחשד להצתה מכוונת. בעבר כבר פעלו לוחמי האש מתחנה אזורית יהודה במקום גם כן בשריפה אשר בסיום החקירה נמצא כי מדובר בהצתה מכוונת."


רס"מ אבי דסטה מפקד הצוות בכבאות סיפר: "התקבל דיווח במשל"ט יו"ש על שריפה של בית כנסת במצפה זי"ו. עם ההגעה למקום זיהינו מבנה אבן אשר כל תכולתו עלתה באש. עוד מצאנו במקום צמיגים רבים שככל הנראה הושלכו פנימה על מנת ליצור בעירה חזקה במבנה. כמו כן ספרי הקודש והסידורים שהיו במקום נפגעו מהשריפה, ארון הקודש שהיה במקום נשרף גם הוא, אולם למרבה המזל לא היה בתוכו ספר תורה."

צילום: דוברות כב"ה יו"ש.

ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי אמר כי "מזעזע אותי לחשוב על סמיכות המקרים של שני בוגרי אגוז שנהרגו לפני כעשרים שנה באש צה"ל, ועל חילול זכרם דווקא בשבוע הזה. מדובר באירוע שלא יכול לעבור בשתיקה "הם זורקים אבנים על הרכבים שלנו, הם מקימים מבנים לא חוקיים בשטחי c, הם עוקרים עצי זית ושתילים וגם שורפים בתי כנסת, אנחנו צריכים להחזיר את ההרתעה שלנו כאן ומהר, ריבונות לא נמדדת רק במתן דוחות תנועה, ריבונות נמדדת בשליטה על השטח, אני קורא לכוחות הבטחון לחקור את השריפה ואת חילול הקודש ושריפת ספרי קודש וספרי תפילה, חובה להגיע למבצעים מדובר כאן על פשע שנאה שיכל להתגלגל לאירוע טרור לכל דבר ויתרה מכך חובה למנוע את השריפה הבאה ואת זה עושים רק על הרתעה. אנחנו נמשיך להעמיק את אחיזתנו בארץ הזו באזור הזה ונמשיך לשמור על זיכרון הנופלים שציוו לנו את החיים".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "המחבלים ממשיכים בפשע שנאה מזעזע ותוקעים סכין בבני המשפחה שבניהם נהרגו ועדיין הם מסתובבים חופשי".

ח"כ בן גביר הוסיף: "המשטרה צריכה לחקור ולטפל באירוע, כמו ששורפים מסגד. אם היה מדובר באירוע שריפת מסגד, כל העולם היה מקים קול זעקה ומזדעזע, כל הפוליטיקאים היו מגנים, המשטרה הייתה מקימה צוות מיוחד לחקור את האירוע וכך צריך לעשות כשמציתים בית כנסת".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: