תגובות

"דורשים פיצוי עכשיו": אנשי ענף האירועים מפגינים מחוץ לביתו של ראש הממשלה בנט

עשרות מפגינים מתאספים בשעה זו מחוץ לביתו של ראש ממשלת ישראל נפתלי בנט ברעננה. המפגינים, אנשי ענף האירועים טוענים כי למרות שהענף כולו נסגר לחלוטין במהלך הגל החמישי של מגיפת הקורונה, עדיין ממשלת ישראל בוחרת שלא להכריז כי מדובר בסגר ובכך נמנעת מלפצות את בעלי העסקים על ההפסדים האדירים שלהם.

אנשי ענף האירועים מסבירים כי מאז תחילת הגל החמישי הם הפסיקו לעבוד, כשאירועים מבוטלים עד לחודש אפריל. למרות אובדן ההכנסה והעובדה שממשלת ישראל לא מודיעה על פיצוי לענף, עדיין ממשיכים בעלי העסקים לשלם מיסים ותקורות גבוהות במיוחד, שבמקרים מסוימים מגיעות למאות אלפי שקלים בחודש, זאת כאמור מבלי שמצליחים לייצר כל הכנסה.


מפיק האירועים וממובילי מטה המאבק אלירן ברדוגו אמר: "אדוני ראש הממשלה, תסתכל לאנשים האלו בעיניים, יש פה אנשים שרוצים לעבוד ולהתפרנס, לא לצאת לרחובות ולהפגין, לא נקבל יותר הבטחות ולא כותרות בעיתונים- אך ורק פיצוי".

נועם לוי, יו"ר איגוד בעלי האולמות וגני האירועים דרש: "בנט שכח את הבטחת הבחירות המרכזית שלו- לא פרנסה לא מעניין, היום בתור ראש ממשלה הוא מתמקד בעיקר ב- 'לא מעניין', אנחנו לא ניתן שיתעלמו מאתנו, מאות אלפי אנשים העובדים בענף יצאו לרחובות, הוא לא מותיר לנו שום ברירה אחרת".

אבירם אלון, מנכ"ל איגוד בעלי האולמות וגני האירועים זעק: "הגיעו לכאן היום בעלי אולמות, ספקים, מפיקים, אנשים רבים שמתפרנסים מהתחום הזה שנסגר, בכל גל הסיפור חוזר על עצמו, אנחנו הראשונים להיסגר והאחרונים להיפתח, אלא שלעומת הממשלה הקודמת שגם ידעה לתת לבעלי העסקים חמצן, כרגע אנחנו מרגישים כאילו לא רק שלא מסייעים לנו לנשום, אלא מניחים לנו רגל על הצוואר ונותנים לנו לגסוס".קרדיט צילום: רוזנבאום תקשורת.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: