תגובות

אלפי מתפרעים משליכים אבנים לעבר שוטרים וחוסמים צירים בנגב – 13 חשודים נעצרו| תיעוד

אחרי שהממשלה התקפלה במחאת הנטיעות והעבודות הופסקו, הבוקר התגלה שבדואים בנגב הרסו את הנטיעות – ולפני זמן קצר אלפי פורעים הגיעו לכביש 31 וחסמו את צומת מולדה תוך הפרת סדר והשלכת אבנים. שוטרים פועלים באמצעים לפיזור הפגנות ועד כה נעצרו 13 מתפרעים ופונו 3 פצועים לבית חולים.

משטרת ישראל נמסר: "כביש 31 מצומת שוקת עד תל ערד נסגר לתנועה עקב הפרת תנאי מחאה בצומת מולדה תוך הפרת סדר. שוטרים פועלים במקום בסיוע מסוק המערך האווירי לפיזור הפרת הסדר אשר עם תחילתה נהדפה לתוך השטח. עד כה נעצרו 13 מפרי סדר. התקבל דיווח כי לבית החולים הגיעו 3 מתושבי האזור פצועים באורח קל. "


צילום: דוברות המשטרה.

שתילי קק"ל נעקרו. בן גביר: "אחזור לנטוע עצים בנגב, כי ארץ ישראל שלנו"

עוד הוסיפו כי "משטרת ישראל תאפשר את חופש המחאה כל עוד היא עומדת בלשון החוק ותפעל באפס סובלנות כנגד הפרת הסדר. אנו פונים לציבור להשמע להנחיות השוטרים ולבחור נסיעה בדרכים חלופיות."

כמו בעימותים על גבול עזה – רחפן מפזר רימוני גז בנגב.

ח״כ סמי אבו שחאדה, יו״ר סיעת הרשימה המשותפת מסר מההפגנה בנגב: "‏עכשיו מתבצע פשע נגד האזרחים הערבים בנגב, ההפגנה הלגיטימית והמפגינים הפכו למטרות לכוחות המשטרה אשר לא מפסיקים בירי גומי, פצצות הלם וגז. ‏מי שרוצה לדעת מה זה טרור מדינה נגד אזרחיה שיבוא עכשיו לנגב."

גלעד אך, מנכ"ל ארגון "עד כאן" מסר בתגובה: "המליציות הבדואיות החמושות אשר החליטו לנכס לעצמן אדמות מדינה שקק"ל העיזו לנטוע בהן עצים מבקשות שוב להתסיס את השטח. מדינת ישראל חייבת לנקוט יד קשה אל מול הטרור של הבדואים. התרפסות נגד אותן מחבלים היא פרס לטרור".

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג מסר: "לא מדובר בעניין אזרחי של אדמות פרטיות אלא בעניין לאומי. חלקים בערביי ישראל מתקוממים ומבינים היטב את המסר שהעבירה להם מדינת ישראל: תפעילו אלימות ואנחנו ניכנע. תנועת אם תרצו קוראת לכל ראשי המפלגות הציונית להתעשת, לעצור את השותפות עם מפלגה של תומכי טרור שליחת התנועה האסלאמית. זה לא רק הנגב, זה תל אביב, ירושלים וכל הארץ. אנחנו רגע לפני אינתיפאדה נוספת. תתעוררו!"


יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה: ״אני נמצא בנגב עם משפחות שלמות שבאו להאבק למען הבתים והפרנסה שלהם. שוטרים תוקפים פה בכדורי גומי, רימוני הלם ומכתזיות ומרססת גז מרחפנים. אלימות שמזכירה את האירועים הטראגיים באום אל-חיראן בהובלת ממשלת נתניהו. קשה לתאר את האימה של אזרחים שהמדינה מכריזה עליהם מלחמה.״

ח״כ עאידה תומא-סלימאן: ״האופן בו פוזרה ההפגנה היום חושף עד כמה המדיניות של הממשלה הזאת חמורה. מבצע החריש והנטיעות הם רק קצה הקירחון. המסר ברור: לערבים הבדואים אין זכות לקיום לבעלות על אדמות, להכרה, לקורת גג, וגם לא לחופש הביטוי. הממשלה הזו מתכננת מסע גזל ודיכוי כלפי האוכלוסיה הערבית הבדואית. האפרטהייד מתגלם במלוא כיעוריו.״

יו"ר עוצמה יהודית מסר בתגובה: "הממשלה קנתה שקט מזוייף, תמורת דיבורים במקום לנהוג ביד קשה ובתגובה קיבלנו עקירת עצים ושוב השתלטות על קרקעות מדינה. אסור לוותר על הנגב ולהיכנע לעבריינים ולכן אחזור לנטוע עצים בנגב, כי ארץ ישראל שלנו ומי שלא מתאים לו שיחפש מדינה אחרת".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: