טרגדיה: שני קציני קומנדו זוהו כמחבלים במהלך אימון בבקעת הירדן – ונורו למוות

שני קציני קומנדו של צה"ל נהרגו הלילה (ד׳) כתוצאה מירי, במהלך אימון בבסיס נביא מוסא שבבקעת הירדן.

מתחקור ראשוני עולה כי בסביבות השעה 23:00 האימון הסתיים ושני מפקדים יצאו לפטרול מסביב למחנה בעקבות חשש חדירה, הם זיהו דמות חשודה והחלו בנוהל מעצר חשוד שכלל ירי באוויר. האירוע זוהה בטעות כאירוע פח"ע, ולוחם מאותה יחידה ירה לעברם – ומותם נקבע במקום.


מדובר צה"ל נמסר: "שני קציני צה"ל נהרגו הלילה במהלך פעילות אבטחה בסמוך למחנה צה"ל בבקעת הירדן. הקצינים נהרגו כתוצאה מטעות בזיהוי שהובילה לירי דו-צדדי. ההודעה נמסרה למשפחותיהם. נסיבות המקרה נבדקות.
צה"ל משתתף בצער המשפחות וימשיך ללוותן."

ראש הממשלה, נפתלי בנט מסר הבוקר: "זהו בוקר עצוב מאוד. אני מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחותיהם של שני הקצינים אשר נהרגו הלילה בתאונה טראגית. שני המפקדים הקדישו את שנותיהם הטובות ביותר לביטחון ישראל ולהגנה על המולדת. עם ישראל כולו אבל על לכתם. צה"ל מתחקר את האירוע הקשה והלקחים הנדרשים יופקו. יהי זכרם ברוך".

שר הביטחון, בני גנץ מסר: "‏צער עמוק הבוקר על מותם של שני קציני צה"ל מיחידת אגוז בבקעת הירדן. לצערי, אין דבר שיוכל להשיב את האובדן הגדול למשפחות, לחברים ולרעים לנשק. צה"ל נמצא כבר מהלילה בעיצומו של תחקיר מקיף ואנו נעשה הכל כדי שאסון כזה לא יחזור. יהי זכרם ברוך."


(צילום ארכיון)

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: