תגובות

ניצחון למפלגת רע"ם: הנטיעות יושהו ויחל מו"מ להסדרה

ניצחון למנסור עבאס ומפלגת רע"ם: ‏שר הרווחה מאיר כהן, שממונה על רשות הבדואים, הגיע להסכמות על הפסקת הנטיעות בנגב – ובמהלך היום הכלים הכבדים של קק"ל ייצאו מהשטח. בכך יופסקו העבודות במקום אחרי שלושה ימים בלבד. על פי הדיווח, הצדדים ייכנסו למשא ומתן מואץ לצורך הסדרה.

עימותים הבוקר בין בדואים לכוחות הביטחון במקום הנטיעות.

בעקבות ההחלטה להקפיא את פרויקט הנטיעות של קק"ל בדרום, אומרים בתנועת רגבים כי ההתקפלות של הממשלה מהווה רוח גבית לגל הטרור והאלימות הבא, ולהמשך תשלומי הפרוטקשן של המדינה למנסור עבאס.


"מפלגת רע"מ והבדואים הבינו כי ישפיעו על צעדי הממשלה באמצעות לחץ ואלימות קשה.
מי שמתקפל בפני טרור ולחצים מזמין עליו את גל האלימות הבא. בנט ושקד ביקשו מהציבור לבחון את הממשלה במעשים ולא בדיבורים. נכון להיום, החלטת הממשלה להיכנע ולהקפיא את הנטיעות הינו מעשה המדבר בעד עצמו. הקול קול שקד, והמעשים מעשי עבאס," אמרו בתנועת רגבים.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר בתגובה על התקפלות הממשלה: "ממשלת בנט מחשיכה את טיפת האור שנותרה ליהודי הנגב. הכניעה למנסור עבאס והעובדה שהמדינה נושאת ונותנת עם פורעי חוק ועוצרת את הנטיעות היא לא רק פרס לטרור ועידוד אלימות אלא גם הרמת דגל לבן של המדינה כלפי הפורעים."

הביטחוניסטים אמרו בתגובה: "לא מתפשרים על ערכים ציוניים ולא מתכופפים לאלימות חסרת בסיס של מניעת נטיעות בכוח על אדמות מדינה"

לדברי מנכ"ל הביטחוניסטים תא"ל במיל' אמיר אביבי: "צריך להבין נכון את סוגיית הנגב, לא מדובר על סכסוך קרקע בין שכנים. מדובר על היכולת למשול, מדובר במבחן משילות ופשרה בו כמוה ככישלון. לא מתפשרים על ערכים ציוניים ולא מתכופפים לאלימות חסרת בסיס של מניעת נטיעות בכוח על אדמות מדינה".

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג, בעקבות הפסקת הנטיעות בנגב: "אין אדם אחד במדינת ישראל שלא חושב שחייבים להסדיר את בעיית הבניה הבלתי חוקית של הבדואים בנגב ולעצור את האיום האסטרטגי המתפתח בדרום באמצעות דרכים שונות. בין זה ובין כניעה מוחלטת לאחים המוסלמים אין דבר וחצי דבר. זו חרפה שאין כדוגמתה שמדינת ישראל מרימה ידיים מול הבריונות הזו. הכניעה הזו לא פוגעת במדינה רק ברמה הסמלית והמערכתית אלא בעתידה, ביכולתה להתקיים כמדינה מתוקנת ובאופן פרטני משדרת חולשה כלפי הבדואים שתומכים בישראל ובפה מלא מצהירה שהיא אינה מסוגלת לעמוד בלחצים. מצער מאד. חבל"


יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳: "יום עצוב למדינה היהודית. ממשלת ישראל נכנעה לטרור ולאלימות של שלוחת חמאס בישראל. מדינת ישראל נמכרה לתנועה האיסלאמית,
ואין קו אדום שהממשלה הזאת לא תחצה כדי לשרוד פוליטית. עצירת הנטיעות באדמות המדינה ככניעה לרע"מ היא חרפה שאין עליה מחילה. ממשלת בנט – עבאס מסכנת את המשך המפעל הציוני."

מארגון "עד כאן" נמסר בתגובה: "עוד התקפלות מפוארת של הממשלה בפני מליציות הבדואיות החמושות. ממשלת בנט-עבאס הביאה אותנו למצב בו, מבצע נטיעות של קק"ל באדמות מדינה בנגב הפך ממשימה ציונית למעשה שאינו לגיטימי, אשר גורר תקיפת שוטרים ואזרחים, שריפת מכוניות וסגירת צירים על ידי חמושים בדואים תוך הבלגה של הרשויות. מה שמתחיל בהעברת תקציבים לתנועה האיסלאמית ומשם לחמאס ממשיך באיבוד הנגב. לאן עוד נדרדר?!".

ח״כ ניר ברקת, הליכוד: ״החלטת הממשלה להפסיק את הנטיעות בנגב היא כניעה מבישה לטרור ולאלימות! הגעתי לנגב יחד עם מפקד מחוז ירושלים לשעבר ניצב יורם הלוי, כדי לחזק ולגבות את כוחות הביטחון ואת אנשי קק״ל ולהעביר את המסר כי מול הפורעים מהפזורה הבדואית יש לפעול ביד ברזל וללא רחם! הממשלה מפקירה את גורל הנגב לתנועה האסלמית ולגורמי טרור״.

ח"כ עופר כסיף: "יו"ר קק"ל לא מתבייש בכך שהעניין של קרן הגזל שבראשותו הוא לא באמת נטיעת עצים – אלא עקירת ערבים. הפסקה זמנית של פעולות העקירה באדמות אלאטרש אינה מספיקה. הגיע הזמן לפרק את הגוף הגזעני והמושחת קק"ל ולנהל את אדמות המדינה של האזרחים לטובת כלל האזרחים."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: