תגובות

"אין לתושבים ביטחון": ישיבת סיעת הציונות הדתית התקיימה בשמעון הצדיק | תיעוד מעימותים

סיעת הציונות הדתית בראשות בצלאל בסמוטריץ התכנסה כעת בביתו של טל יושבייב שרכבו נשרף 8 פעמים ובקבוקי תבערה הושלכו לביתו בשכונת שמעון הצדיק.

במהלך המפגש, יושבייב סיפר שנתקל מידי יום בהתקפות מצד תושבים ערבים המקללים אותו כשיוצא מביתו גם אם לרגע קצר.


חברי הסיעה, דנו כיצד ניתן להגביר את האבטחה על התושבים היהודיים, בין היתר הציע ח"כ בן גביר שהסיעה תגיע בתדירות גבוהה יותר למקום להציג נוכחות ולחזק את התושבים.

בהמשך הצטרפו תושבי השכונה שסיפרו על הקשיים בשכונה והטרור אותו הם חווים. מוריה שנדקרה בגבה סיפרה כי מאז האירוע אינה חשה ביטחון דבר שאמור להיות מובן מאליו.

בסיום הישיבה נרשם עימות בין ח"כ בן גביר לעבריין הירושלמי אבו חומוס שישב במאסרים על ארועים לאומניים. יצויין שאבו חומוס מגיע לכל אירוע, מלבה את היצרים ומשום מה לא נעצר לאחרונה.

עימות בין ח"כ בן גביר לבין אבו חומוס לאחר שהניף דגל פלסטיני.

בישיבת הסיעה השתתפו איתמר בן גביר, מיכל ווליגר, אורית סטרוק, שמחה רוטמן ואבי מעוז.

ח"כ בן גביר מסר: "קרוב מאוד היום שאני אצטרך להעביר שוב את לשכתי הפרלמנטרית לשכונת שמעון הצדיק ולגרום לכך שהמשטרה תתחיל לעבוד. זה עבד בשומר החומות, יכול להיות שזה יצטרך לעבוד עכשיו.


מוריה שנדקרה בגבה בפיגוע סיפרה כי מאז האירוע אינה חשה ביטחון דבר שאמור להיות מובן מאליו.

ח"כ בן גביר הוסיף: "אנחנו לא מתכוונים להפקיר את המשפחה הזו. לא יכול להיות שפעם אחר פעם יפגעו בה ועולם כמנהגו נוהג. איפה העצורים? איפה כתבי אישום? איפה המארבים כאן מול הבית? איפה שמירה? צריך לשנות את כל ההסתכלות וכל התפיסה כי הכתובת כאן, חלילה וחס על הקיר".

ח"כ מוסי רז אמר בתגובה לישיבת סיעת הציונות הדתית: "שמח שמפלגת הציונות הדתית מתעניינת בשיח ג'ראח. מציע שבהזדמנות זו כשהם מגיעים למקום לישיבת הסיעה ישמעו מתושבי השכונה הותיקים על הפקעת בתים, על פינוי אנשים מביתם ועל ירי משטרתי בגבה של נערה בת 16 במקום להקשיב רק למתנחלים שזה מקרוב באו."


(קרדיט צילומים: זאבי ואיתמר כרמון – חדשות כל העולם)

תגובות לכתבה:

  1. משה

    חבל על הזמן תמשיכו כך

כתיבת תגובה: