תגובות

אחרי שנים של בנייה: ראש עירית ירושלים משה ליאון העניק טופס 4 לבית הכנסת הגדול ביותר בעולם


לאחר שנים ארוכות של בנייה, ועם סיום העבודות וההתחייבויות העניקו הערב, יום א', ראש העיר ירושלים משה ליאון וממלא מקומו יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה הרב אליעזר ראוכברגר טופס 4 לבית הכנסת של מרכז חסידות גור ברחוב ירמיהו בירושלים.


מדובר באחד המבנים הגדולים ביותר במזרח התיכון, ובבית הכנסת הגדול ביותר בעולם כולו. סך כל המבנה העצום עומד על 35,000 מ"ר, כאשר מתוכן 12,000 מ"ר נבנו לאחרונה באגף החדש.את התהליך כולו ליווה מטעם עיריית ירושלים מנהל אגף רישוי ופיקוח מר אופיר מאי שהתמסר בכל מאודו להשלמת הפרויקט הגרנדיוזי על פי כל כללי הרישוי והבטיחות בסטנדרטים הגבוהים ביותר.


בטקס צנוע שהתקיים בלשכת ראש העיר, הוענק טופס 4 לח"כ הרב יעקב ליצמן נציג הסיעה המרכזית בכנסת, ולרב יוחנן ויצמן חבר מועצת העיר מטעם חסידות גור.


ראש העיר משה ליאון אמר: "לא הרבה ראשי ערים בעולם מסתובבים עם הידיעה שהם אישרו את בית הכנסת הגדול ביותר בעולם כולו. מדובר באירוע בקנה מידה היסטורי. חסידות גור היא אבן פינה יקרה בירושלים, ואנחנו שמחים שסוף סוף הגענו לישורת האחרונה בהצלחה. מזל טוב גערער חסידים, מזל טוב"!


יו"ר הוועדה לתכנון ובניה מ"מ ראש העיר הרב אליעזר ראוכברג אמר: "פרויקט בנייה בסדר גודל כזה הוא משהו שירושלים עוד לא ראתה. לקחנו בחשבון כל גורם בטיחות אפשרי, והצבנו מטרות מרחיקות לכת. הייתה לי הזכות ללוות את הפרויקט לכל אורכו, ואני שמח שיחד עם הנהלת המוסדות בגור, הצלחנו להגיע ליום הזה במינימום זמן, ובמקסימום פאר והדר.


ח"כ הרב יעקב ליצמן הודה לראש העיר ואמר: "גם בעוד שלושה דורות יכנסו חסידי גור לבית המדרש הגדול, מרכז החסידות, ויזכרו מי היה ראש העיר שחתם על הפרויקט. אני מודה לך על עמידתך לצד חסידי גור בפרויקט הזה, ובכלל. יהיה רצון שזכות המצווה תעמוד לך להצלחה מבורכת בכל העשייה הציבורית המופלאה שלך".חבר מועצת העיר הרב יוחנן ויצמן הוסיף: "לכל אורך התהליך שמנו לב שראש העיר, הרב ראכוברגר והצוותים המקצועיים קשובים לכל פניה, לכל הערה ולכל בקשה. מהפרטים הגדולים ועד לקטנים. אני בטוח שהברכה שאנו מברכים היום על המוגמר, לא הייתה מושלמת בלי הסיוע הצמוד והמסור שלהם. ישר כח".


תגובות לכתבה:

  1. נתן רוטנברג

    דודי עיתונאי מוכשר.

כתיבת תגובה: