תגובות

ההתיישבות מול המממשלה: "באנו לומר די!"

מאות רבות של מפגינים מול ישיבת הממשלה במאהל המחאה מול משרד רוהמ. בהובלת ראשי הרשיות ביו"ש מפגינים כעת (א') מול ישיבת הממשלה בירושלים. אליהו ליבמן ראש מועצת קריית ארבע: "באנו לומר לממשלה תתעשתו" ראש מועצת שומרון יוסי דגן: ממשלת הריפוי הפכה לממשלת הפינוי"

בסרטונים: ראש מועצת שומרון וח"כ קטי שטרית נושאים דברים בהפגנה מול ישיבת הממשלה. קרדיט: דוברות שומרון.

בהפגנה משתתפים רבנים, אישי ציבור וראשי רשויות מיו"ש בניהם יוסי דגן, (שומרון), שי אלון (בית אל), חננאל דוראני (קדומים), אליהו ליבמן (קריית ארבע), חה"כ אורית סטרוק וחה"כ קתי שטרית.


ראש מועצת קדומים חננאל דוראני: "אדוני ראש הממשלה, איך תוכל להביט היום בעיניהם של משפחת דימנטמן או בגיבורי ישיבת חומש?איך תוכל להביט בעיני אלפי ילדי ההתיישבות הצעירה הנאלצים לעבור עוד חורף קר?האם אינך רואה כיצד אדמות המדינה נגזלות יום אחר יום? או שמא גם אותם תסדירו כמו את גזילת הקרקעות בנגב?אדוני ראש הממשלה, רק לפני שבוע הזכרת למי ששכח: ׳לא ארץ נכריה לקחנו, כי אם נחלת אבותינו׳.איבדתם את הכיוון. המצפן נמצא כאן, בחומש, באביגיל, בעשהאל, בהתיישבות ביהודה ושומרון.שנו אזימוט!"

ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "הגענו מהשומרון, מירושלים, מהדרום, מכל הארץ, מאות אנשים אל מול ישיבת הממשלה כדי לומר די נמאס לנו. הביזיון הזה שהיה כאן בשבוע שעבר, שבאותו יום שהממשלה מאשרת את החוק השערוריתי של חיבור חשמל למאחזים הבדואים שמשתלטים על אדמות הנגב, ובאותו יום בדיוק אתם הממשלה מנתקים את החשמל והורסים בתים בחומש – איזו בושה! איזה כשל ערכי!", תקף דגן.

דגן הוסיף כי "ממשלת הריפוי הפכה לממשלת הפינוי. עם ישראל כולו לא יתן לדבר הזה להמשיך, עם ישראל יחליף את הממשלה בממשלה לאומית. הגענו לכאן מול משרדך ראש הממשלה, כי האחריות היא עליך. האחריות היא עליך ועל כל חברות וחברי הממשלה שלך. אנחנו נשב כאן כל השבוע באוהל, גם בגשם. אתם נכשלים ואנחנו כאן כדי לזעוק ולהציב את המראה ולעצור את החרפה הזו. גם בחומש שבשומרון, גם בנגב, וגם כאן בירושלים. עם ישראל מאוחד. עם ישראל לא יוותר. ועם ישראל ינצח. עם ישראל חי!", סיים דגן.‏

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "ממשלת ישראל חצתה קווים אדומים. היא מפקירה את הדרום ומפקירה את ההתיישבות.ממשלת בנט יצאה מגדרה כדי לשנות את ספר החוקים כדי לאפשר לפולשים אחיזה בקרקע, והפנתה גב קר ומתנכר ליישובים יהודים שעלו על הקרקע בעידוד וברשות ממשלות ישראל ובהם גרים אזרחים נאמנים וממשיכה בכל יום להתעלם מההשתלטות הערבית על השטחים הפתוחים ביהודה ושומרון.


ראש מועצת קריית ארבע חברון סא"ל במיל' אליהו ליבמן: "הגענו לכאן כדי לומר לממשלה הזו, שהיא איבדה כיוון. המצפן המוסרי שלה מצביע לכיוון השני והיא חייבת כיול מחדש. אנחנו כאן כדי לומר לממשלה תתעשתו, תתעשתו ומהר. לא ייתכן שהחלוצים יישבו בחושך והאוייבים שלנו יחוברו לחשמל, לא ייתכן שמי שלא מאמין במדינה, בדגל שלה, בהמנון שלה, במגילת העצמאות יזכה להטבות ולטובות ואילו החלוצים שהם מתיישבי יהודה ושומרון לא יחוברו לחשמל ויפונו מבתיהם, הגיעו מים עד נפש".

ראש מועצת בית אל שי אלון: "הגענו לנקודת השבירה ביחס לממשלה. המתנו ובחנו את הממשלה על פי המעשים והתוצאה היא כשלון מחפיר"."לא נותרה דרך אחרת מאשר לקבל בדרך הקשה, את המגיע לנו בזכות. שיחפשו ילדי כאפות אחרים, כפי שאמר אחד משריה לפני מספר ימים".

ח"כ אורית סטרוק: "אדוני ראש הממשלה, באנו לכאן כדי לומר לך שאנחנו לא נעוף לך מהעיניים!

ח"כ קטי שטרית: "הגיע הזמן לצאת לשטח! הגעתי לכאן כדי לתמוך בראשי ההתיישבות ובנוער בדור הממשיך של ההתיישבות. אתם מתמודדים עם אובדן העשתונות הערכי של הממשלה הזו. אנחנו שומרים על המדינה שלנו ועל הדגל שלנו כי אנחנו חיים במדינה יהודית וכך נמשיך לחיות".

ראש ישיבת חומש הרב אלישמע כהן: "לאמת של ישיבת חומש רצו להתחבר האלפים והרבבות. האמת הזו שבאה לתקן את הגירוש הנורא מגוש קטיף וצפון השומרון, את חטא המרגלים של הדור הזה, ללא תנאים ללא חשמל מסודר. קוראים לממשלת ישראל אל תתבלבלו, אל תעצרו את החיים האלו. מבקשים לברך את דגן וראשי המועצות שמצטרפים אלינו למאבק לטובת חומש!באנו להזכיר לך את השטח ביו"ש שהולך ונגזל מאיתנו, יום יום, עי שר הבטחון, ואתה לא מונע את זה. אתה יודע בדיוק שיום יום יש נסיגות. לא נאפשר לך לשכוח את זה."

אביחי בוארון יו"ר מטה ההתיישבות: "התכנסנו היום כדי לומר בקול רם את הברור מאליו: הממשלה הזו צריכה ללכת הביתה. הממשלה הזו הפקירה את הביטחון של תושבי יוש. הפקירה את אחנו בהתיישבות הצעירה כשניר אורבך עידית סילמן ונפתלי בנט מצביעים נגד חיבור חשמל לחלוצים שמוסרים את הנפש ליישב את הארץ. הממשלה הזו מפנה שוב ושוב בחומש ועושה זאת בעזות מצח אחרי הרצח של יהודה דימנטמן ולא רק בחומש אלא בעוד נקודות התיישבות.
התכנסנו כאן ראשי ראשויות כדי לומר עד כאן."

במודעה לאירוע נכתב "פינוי חומש – פרס לטרור! לא מוכנים לשתוק!. לפני כשלושה שבועות נרצח יהודה דימנטמן הי"ד בדרך חזרה לביתו מישיבת חומש. בתשובה לרצח החליטה הממשלה בצעד מרתיח ומקומם לתת פרס לטרור ולהורות על הריסת בתים, פינוי הישיבה בחומש וניתוק מחשמל. יחד נדרוש מהממשלה לא עוד! אשרו את הישיבה בחומש, החזירו את ההרתעה הביטחונית, הסדירו את ההתיישבות הצעירה, החזירו את הביטחון!", נכתב.

כזכור בסוף השבוע האחרון הוקם מאהל מחאה מול משרד רוהמ עי ראש מועצת שומרון יוסי דגן ואנשי חומש.. במהלך כל השבוע צפויים ראשי מועצות ביו"ש לקיים במקום מחאה, למקום צפויים להגיע ראשי ערים, חברי כנסת ומוחים מכל רחבי הארץ ולערוך שורה של ארועי מחאה כנגד מדיניות הממשלה.


צילום תמונות: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: