‏בנט בישיבת הממשלה: ״יסופקו ערכות בדיקה חינם לתלמידים ולצוותי ההוראה – צפויים לנו שבועות קשים״

ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפתח ישיבת הממשלה: "יסופקו ערכות בדיקה חינם לתלמידים ולצוותי ההוראה, המחירים ירדו מפני שהשוק יוצף במיליוני ערכות – צפויים לנו שבועות קשים, אך נעבור זאת".

דברי רה"מ בנט בפתח ישיבת הממשלה.

דבריו המחאים של ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפתח ישיבת הממשלה:

"גל האומיקרון איתנו וכמו שכולכם מרגישים הוא מדבק בכל הכח.


אגש ישר לבעיית הבדיקות שמטרידה הרבה מאוד בתים בישראל. אנחנו מודעים למחסור ולמחירים.

ראשית, אנחנו מעבירים בשעות אלה מיליון וחצי ערכות לבתי האבות, שם הן הכי דרושות. אנחנו מקפידים לתת מעטפת של הגנה ושמירה הרמטית ככל שניתן על בתי האבות, על הזקנים, מתוך מטרה להגן על הפגיעים ביותר שיכולים לפתח תחלואה קשה ולהגיע לבתי החולים. זה במקביל למבצע מאוד מוצלח בבוסטר למבוגרים – יש כבר כמעט רבע מיליון מתחסנים. זו היענות יוצאת מן הכלל שתחסוך הרבה תחלואה קשה וסבל.

בנוגע לילדים – אנחנו קשובים למצוקה של הציבור וגם חיים אותה מקרוב. גם לי יש ארבעה ילדים לבדוק בבית. עבדנו במהלך השבת כדי למצוא פתרונות.

אני יכול לבשר שכרגע יסופקו ערכות חינם לתלמידים. כל ילד בישראל – בגני הילדים וביסודי, וגם צוותי הההוראה – יקבלו בימים הקרובים שלוש ערכות בדיקה. דאגנו מבעוד מועד להעביר מלאים לבתי הספר בדיוק בשביל מצב כזה, וכעת נעשה שימוש בערכות הללו כדי להקל נקודתית על הנטל של ההורים.

בנוסף, אנחנו במגעים עם רשתות הפארם להורדת מחירי הבדיקות וגם בכוונתנו לפתוח את אפשרות המכירה בארגונים או בחנויות שאינם רק פארם. המחירים ירדו ממילא בעתיד הקרוב מפני שהשוק יוצף במיליוני ערכות שיגיעו לישראל.


המצב אינו קל, אני מודע לזה. בכל העולם יש היקפי מאומתים שלא היו כמותם. העולם כולו במצב מורכב וכאוטי, בארצות הברית לבדה יש כמעט מיליון מאומתים ביום.

למרות ההיערכות שלנו, תחילת כל גל היא קשה ומסורבלת, קל וחומר בגל של הידבקות המונית כמו האומיקרון. אנחנו נערכנו בתרופות, במיטות אשפוז, בהנגשת חיסונים לילדים, בהגנה על האוכלוסייה המבוגרת והחיסון הרביעי, וכעת נדאג גם לבדיקות.

רק הבוקר נחתו בישראל 5,000 מנות טיפול לקורונה של חברת מרק, שמתאימות לחולים בסיכון גבוה. זה בנוסף לתרופות של פייזר שכבר נמצאות בידינו. התרופות ניתנות בכדורים למשך חמישה ימים.

אנחנו נדע להמשיך למצוא את האיזון בין כלכלה מתפקדת ומשק מתפקד לבין ניהול המשבר. הגל הזה לא יימשך לנצח, אנחנו נעבור כמה שבועות קשים, אבל נעבור את זה ביחד".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: