נתניהו בסיור עם בולטון: "ישראל תשאר בבקעה הכל הסכם שלום – "אינני מבין כיצד הערבים שללו את תוכנית המאה לפני שאפילו שמעו אותה"

רה״מ נתניהו בסיור עם היועץ לביטחון לאומי האמריקני בולטון בבקעת הירדן:

״בכל הסכם שלום עתידי עמדתנו תהיה שנוכחותה של ישראל כאן חייבת להימשך – למען ביטחונה של ישראל, ולמען ביטחון כולם.


אנחנו נשמע את ההצעה האמריקנית באופן הוגן ופתוח. אינני יכול להבין איך הפלסטינים שללו את התוכנית לפני שאפילו שמעו מה יש בה. זו לא הדרך להתקדמות.

לאלה שאומרים שכדי להגיע לשלום על ישראל לעזוב את בקעת הירדן, אני אומר: זה לא יביא שלום – זה יביא מלחמה וטרור.״


ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ לביטחון לאומי האמריקני ג׳ון בולטון סיירו בבקעת הירדן בתצפית "גבעונית" וב"קאסר אל יהוד" וכן ערכו סיור מוסק מעל מרחב ירושלים, גדר הביטחון ובקעת הירדן.

במסגרת הסיורים שמעו ראש הממשלה והיועץ לביטחון לאומי האמריקני סקירות ביטחוניות מפי מפקד פיקוד מרכז אלוף נדב פדן, סגן ראש המינהל האזרחי אל"מ שי קרמונה ומח"ט הבקעה אל"מ אודי צור.

רה"מ נתניהו בתצפית גבעונית בבקעת הירדן:
[תרגום מאנגלית]


"אני שמח מאוד לארח את היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ון בולטון, ואת שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, שהצטרפו אליי היום לסיור בבקעת הירדן.

כפי שאתה יכול לראות, ג'ון, בקעת הירדן מספקת לישראל עומק וגובה אסטרטגיים מינימליים הדרושים להגנה על המדינה שלנו. הנוכחות שלנו כאן מבטיחה גם יציבות וביטחון לאזור כולו.

לאלה שאומרים שכדי להגיע לשלום על ישראל לעזוב את בקעת הירדן, אני אומר: זה לא יביא שלום – זה יביא מלחמה וטרור. היינו שם כבר ואיננו רוצים להיות שם שוב.

בכל הסכם שלום עתידי עמדתנו תהיה שנוכחותה של ישראל כאן חייבת להימשך למען ביטחונה של ישראל ולמען ביטחון כולם.

באופן כללי אומר, שאנחנו נשמע את ההצעה האמריקנית באופן הוגן ופתוח. אינני יכול להבין כיצד הפלסטינים שללו את התוכנית לפני שאפילו שמעו מה יש בה. זו לא הדרך להתקדמות.

אנחנו מאמינים שהשלום קשור לביטחון ותלוי בו. נוכחותנו כאן מבטיחה את הביטחון, ובעקבותיו – מבטיחה שלום.״

היועץ לביטחון לאומי האמריקני בולטון:

"I’ll just say that without security there is no peace, there is no long-lasting peace. And I just think it’s too bad, Prime Minister, that more Americans can’t come to locations like this, see the geography, understand its significance, understand how it affects Israel’s critical security position, and explain why Israel has taken the view that it has.

I can assure you that President Trump will take the concerns that you have voiced so clearly over the years very much into account as we go forward on this."

בנקודת התצפית ״גבעונית" בבקעת הירדן, ראש הממשלה נתניהו שוחח עם היועץ לביטחון לאומי בולטון על חשיבות הבקעה בשמירת הביטחון של מדינת ישראל.

לאחר מכן, ראש הממשלה והיועץ לביטחון לאומי האמריקני קיבלו סקירה בנקודת התצפית ובאתר "קאסר אל יהוד", מפי סגן מתאם פעולות הממשלה בשטחים תא"ל (מיל') גיא גולדשטיין, על תכנית הפיתוח הסביבתית של "ארץ המנזרים", פרויקט פינוי המוקשים ופיתוח התיירות באזור.

בסיור השתתפו גם היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל מאיר בן שבת, שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן ושגריר ישראל בארה"ב רון דרמר.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: